הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יעזוב כשיאן? ההישג המרשים של מרסלו

תואר 23 לברזילאי בריאל מדריד, מודריץ' סחט מחמאות: "רמה של כדור הזהב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.01.22 - 10:25
מרסלו. יעזוב כשיאן הבלעדי? (Getty)
מרסלו. יעזוב כשיאן הבלעדי? (Getty)

ריאל מדריד וקרלו אנצ'לוטי חגגו אמש (שני), זכייה בתואר הבכורה שלהם לעונת 2021/22, עם ניצחון 0:2 על אתלטיק בילבאו בסופר קופה הספרדי, ואפשר להמר די בבטחה שזה לא יהיה התואר האחרון של הבלאנקוס העונה. "סופרמדריד", החמיאו ב"מארקה" לזוכה הטרייה בסופרקופה וב'אס' הכותרת קראה: "שוב אלופה".

זה היה ערב של ציוני דרך עבור ריאל מדריד. קרלו אנצ'לוטי זכה בתואר החמישי שלו כמאמן הקבוצה, והראשון שלו בקדנציה השנייה בקבוצה. בספרד פורסם שהוא אף אמר לנשיא פלורנטינו פרס בסיום: "אני מאוד מאושר שחזרתי". אחרי שכבר הוביל את הבלאנקוס בעבר לגביע הספרדי, זכייה בליגת האלופות, גביע העולם למועדונים והסופר קאפ האירופי, האיטלקי יקווה בסוף השנה להוסיף גם אליפות ספרד ראשונה למאזנו האישי. 

לוקה מודריץ' הפך בגיל 36 ו-129 ימים לשחקן המבוגר ביותר שכבש בסופר קופה הספרדי. הוא גם המבקיע המבוגר ביותר בריאל מדריד ב-50 השנים האחרונות.  הקרואטי הבלתי נגמר היה גם זה שזכה למירב המחמאות בסיום בתקשורת הספרדית: "הוא וטוני קרוס היו אחראים על הקסם היום במרכז המגרש. שאף אחד לא ידאג. הוא הולך לחדש את החוזה לעוד עונה אחת לפחות".

גם ב"מארקה" נכתב: "מודריץ' הוא לא יחצ"ן שמוכר כל מסירה של שני מטרים שהוא נותן, להפך. הוא מוסר 20 וזה נראה כמו שניים. זה הקסם שלו, שמסוגל להפוך את הטוב לרגיל ואת המדהים לשגרה. זאת הסיבה שבריאל מדריד אוהבים אותו". 

פלורנטינו פרס הילל את מודריץ' ואמר: " הוא נמצא כאן  כדי לזכות בכדור הזהב והוא משחק ברמה של מישהו שצריך לזכות בכדור הזהב. זה תואר משמעותי מאוד עבורנו. בריאל מדריד תמיד רוצים לזכות בהכל, ככה חינכו אותנו. אין ספק שאנחנו המועדון עם הכי הרבה קהל בעולם, וזה מה שהוא מצפה מאיתנו".

מי שעבורו התואר הזה היה ציון דרך מרשם הוא מרסלו. הברזילאי שמונה לקפטן עם עזיבת סרחיו ראמוס הניף את התואר ה-23 שלו בריאל מדריד והוא השתווה לשיאן המועדון פאקו חנטו. אם קבוצתו של אנצ'לוטי תזכה בעוד תואר העונה, הוא יוכל לעזוב אותה כשיאן הבלעדי בתום העונה, עם סיום חוזהו שלא צפוי להתארך.