הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מלכוד התאריך: ריאל במו"מ לדחיית רבע הגמר

הבלאנקוס חוששים מהיעדרות הדרום אמריקאים, היריבה בשלב הבא: בילבאו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.22 - 11:25
ייעדרו ברבע הגמר? ויניסיוס ומיליטאו (GETTY)
ייעדרו ברבע הגמר? ויניסיוס ומיליטאו (GETTY)

לכזו דרמה לא ציפו במדריד. הבלאנקוס רשמו אמש (חמישי) 1:2 בהארכה על אלצ'ה, כשאת שני השערים שלה כובשת ריאל בדקות ה-108 ו-116 וכשהיא בעשרה שחקנים. אך נראה כי יש מי שראה את התפתחות המשחק בעין מעט פחות חיובית, ולאו דווקא מסיבות מקצועיות. היום נקבע בהגרלת רבע הגמר, כי היא תפגוש את אתלטיק בילבאו (שמצידה הדיחה את ברצלונה). המשחקים ייערכו בין ה-1 ל-3 בפברואר.

"מה אני יכול לומר? הלו"ז הזה הוא טיפשי", אמר מאמן ריאל מדריד קרלו אנצ'לוטי שקבוצתו חזרה זה עתה מערב הסעודית אחרי הסופרקופה הספרדי, "זה חייב להשתנות. מי שמכין את הלו"ז הזה חייב להתעורר", הוסיף.

המאמן סיפר כי הזהיר את חניכיו מראש על הדרך בה יכול להתפתח המשחק: "אמרתי להם שייתכן שההתמודדות תהיה ארוכה מאוד, שהם צריכים להיות מוכנים להכל".

במקביל, ריאל מדריד חווה מלכוד בכל הקשור ללוח הזמנים: משחקי רבע גמר הגביע, שזהות הקבוצות בהם תיקבע היום ב-13:30 בהגרלה, נקבעו ל-2 בפברואר; בתאריך הזה מתקיימים גם משחקי מוקדמות המונדיאל בדרום אמריקה, בהן משתתפות נבחרות ברזיל ואורוגוואי - וחמישה שחקנים של ריאל יכולים להשתתף בנבחרות הללו: קאסמירו, אדר מיליטאו, ויניסיוס ורודריגו בברזיל, ופדריקו ואלוורדה באורוגוואי.

המשמעות: אם המשחק יתקיים במועדו, ריאל תיאלץ להסתדר ללא כמה משחקניה החשובים ביותר. אי לכך, במדריד כבר נמצאים במו"מ מול ההתאחדות הספרדית על דחיית המשחק - ובמקביל מנהלים מגעים גם עם ההתאחדות הברזילאית, על מנת שתשחרר את שחקני ריאל.

חשוב לציין שברזיל כבר הבטיחה את מקומה במונדיאל בקטאר, מה שיאפשר למאמן טיטה מעט יותר גמישות. אורוגוואי של ואלוורדה, מנגד, עדיין נאבקת על המקום הרביעי בבית - כשהיא מדורגת רק במקום השביעי (ע"פ השיטה, ארבע הראשונות בבית עולות והחמישית הולכת לפלייאוף מול נציגת אסיה).

אין ספק כי ההפתעה הגדולה ביותר במשחק הגיעה מכיוונו של אדן הזאר. הקיצוני הבלגי המושמץ כבש את שערו הראשון העונה ולמעשה ניצח עבור אנצ'לוטי את המשחק במהלך אישי נהדר בדקות הסיום. "הוא ואיסקו ניצחו לנו את המשחק", אמר המאמן, "יש לזה משמעות. אולי הם צריכים לשחק יותר. העבר הוא העבר. אני יכול לסמוך עליהם, אני יודע את זה. זה מסוג המשחקים שהופכים אותי למאושר ביותר".

אנצ'לוטי המשיך במחמאות: "יש לי סגל יוצא דופן. המקצוענות שלו (הזאר) היתה נוכחת היום. בכלל, ראיתם את האופי האמיתי של הסגל".