הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שחקן של מאמנים": שאלת בוסקטס בברצלונה

הקשר הוותיק סופג ביקורת ברשתות, ויסנטה דל בוסקה טוען: "אין אף שחקן צעיר שיכול להחליף אותו. הוא אף פעם לא משחק רע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.22 - 11:12

בגיל 33, סרחיו בוסקטס, קפטן ברצלונה, רושם את עונתו ה-14 במועדון. הוא כבר הבטיח את מקומו בהיסטוריה כחלק בלתי נפרד מהתקופה הגדולה בתולדות בארסה, אבל הוא עובר תקופה לא קלה. בשבועות האחרונים, האשטג שקורא לבוסקטס לעזוב החל להיות פופולרי ברשתות, אבל בכתבת פרופיל על הקשר הוותיק בספרד הבהירו: "צ'אבי לא מתכוון לוותר עליו, וכמוהו גם לואיס אנריקה בנבחרת ספרד".

ויסנטה דל בוסקה, מאמן ריאל מדריד לשעבר ומי שהוביל את 'לה רוחה' לזכייה ההיסטורית במונדיאל אמר: "אנשי המקצוע בכדורגל מאמינים בבוסקטס. אין אף אחד בתחום שיטען שהוא מזיק לקבוצה". המאמן, שהעניק לבוסקטס הצעיר מקום בנבחרת שלו במונדיאל 2010 למרות שספג ביקורות על המהלך, מבין בדיוק את החשיבות שלו על המגרש.

"אתה כמעט אף פעם לא יכול להגיד עליו שהוא שיחק רע. הוא מהשחקנים הבודדים שמגלים יציבות מהרגע שהוא התחיל לשחק ועד עכשיו. עד עכשיו לא ראיתי שהיכולת שלו צונחת. הוא משחק עם אינטילגנציה יוצאת דופן. יש סיבה שמאמנים תמיד פותחים איתו, הם לא טיפשים. אני לא רואה אף שחקן צעיר שיכול להחליף אותו".

לואיס מייה, ששיחק בברצלונה תחת יוהאן קרויף ובהמשך אימן את נבחרות ספרד הצעירות, אמר על בוסקטס: "קרויף תמיד אמר שהדבר הכי קשה בכדורגל, הוא לשחק פשוט. בוסקטס משפר במשך כל הקריירה את כל מי ששיחק לידו בקישור. הוא מבין ומוציא לפועל מהר. זה נראה קל, אבל זה לא. צריך לזכור שהוא כבר בן 34 ומשחק באופן קבוע עם ברצלונה ונבחרת ספרד. אין לו את אותה יכולת להתאושש, וגם הקבוצה סביבו משתנה. אולי זאת לא הגירסה הכי טובה שלו כרגע, אבל עכשיו זה באופנה לבקר את כולם. זה טבעי שיש ביקורת כשאתה יורד מהשיא שלך".