הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בהובלת מנדש: גאטוזו מונה למאמן ולנסיה

המאמן האיטלקי חתם לשנתיים בעטלפים: "עבודה קשה, אבל אני לא מפחד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.06.22 - 20:03

ולנסיה בעידן פיטר לים ממשיכה לספק כותרות. הקבוצה הודיעה על מינויו של ג'נארו גאטוזו למאמן הקבוצה, לאחר שחתם על חוזה עד 2024, עם אופציה לאחת נוספת, והוא יחליף בתפקיד את חוסה בורדלאס.

גאטוזו מונה לתפקיד דרך סוכן העל ז'ורז'ה מנדש, חברו ושותפו של הבעלים הסינגפורי, שעל פי מספר דיווחים גם מעורב בקבוצה. בשבוע החולף אף פורסם שהאיטלקי עבד כבר חודש בצללים כמאמן הקבוצה, על אף שבורדלאס עדיין אייש את התפקיד.

במסיבת העיתונאים בה הוצג גאטוזו, הוא פנה לאוהדי ולנסיה לראשונה כמאמנם החדש: "היום הייתה הפעם הראשונה שלי בוולנסיה ובמסטאייה. זה כבוד גדול לאמן את הקבוצה הזו, למרות שאני יודע שזו עבודה קשה ולא פשוטה, אבל אני לא מפחד. היום עדיף שאדבר באיטלקית, כי אני צריך לענות על הרבה שאלות לא פשוטות וכדאי שאתנסח כמו שצריך".

"באפריל היה לי רק הצעת חוזה אחת", חשף גאטוזו כשנשאל מה המצב בולנסיה, "אבל ראיתי שמונה או עשרה משחקים של ולנסיה בחודש הזה ודי ברור לי מה צריך לשפר בקבוצה. החשיבות של שחקנים כמו חוסה לואיס גאיה, קרלוס סולר וגונסאלו גדש הפכה ברורה עבורי, אבל אם נסתפק רק בהם לא נצליח. יש לנו שחקנים צעירים עם הרבה איכות".

גאטוזו בן ה-44 מונה במאי האחרון לאימון פיורנטינה, אך עוד לפני שחוזהו נכנס לתוקף, הגיע עם המועדון מפירנצה לסיכום על התרת חוזהו. לפני כן קשר העבר המעוטר אימן במספר קבוצות, שהבולטות שבהן היו מילאן ונאפולי.

גאטוזו יהיה המאמן ה-11 של העטלפים בעידן פיטר לים, והוא מצטרף לרשימה שכוללת שמות כמו חואן אנטוניו פיסי, נונו אספיריטו סנטו, וורו, גארי נוויל, פאקו אייסטארן, צ'זארה פראנדלי, מרסלינו, אלברט סלאדס, חאבי גראסיה, ובורדלאס.