הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חבל הצלה: בארסה צפויה להכניס 800 מ' יורו

באסיפת הסוסיוס, חברי המועדון הצביעו בעד מכירת 49.9% מחנות המרצ'נדייז ולמעלה מ-25% מזכויות השידור. לאפורטה אישר שגאבי יחתום בקרוב על חוזה חדש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.22 - 00:08
בדרך להכניס סכום משמעותי למועדון. לאפורטה (Getty)
בדרך להכניס סכום משמעותי למועדון. לאפורטה (Getty)

ערב עם משמעויות כלכליות חשובות עבור ברצלונה. המועדון קיים הערב (חמישי) את אסיפת הסוסיוס, אסיפת חברי המועדון ובעלי זכות ההצבעה, בה התקבלו בידי האסיפה שתי החלטות שעתידות להכניס למועדון סכומי עתק שנעים, על פי הערכות, בין 700 ל-800 מיליון יורו.

בהצבעה הראשונה הוחלט שהמועדון ימכור 49.9% מחברת BLM, חברת המרצ'נדייז של המועדון. ההחלטה התקבלה ברוב של 568 קולות, כש-65 הצביעו נגד ו-13 נמנעו. לאחר מכן, ברוב של 494 קולות מול 62 מתנגדים, הוחלט שהקטאלונים ימכרו למעלה מ-25% מזכויות השידור. חשוב לציין שבהצבעה היו שותפים פחות מ-15% מבעלי זכות ההצבעה, זאת גם אחרי שהאסיפה נדחתה במעט כדי לאפשר לאנשים נוספים להגיע.

נשיא המועדון ז'ואן לאפורטה דיבר במהלך האסיפה והתייחס למספר נושאים, ביניהם עזיבתו של ליאו מסי בקיץ שעבר: "כל נושא הפרידה ממנו מאוד העציב אותי. אם יש פתרון כלשהו להוקיר את כל מה שהוא עשה עבור המועדון, אני אצטרך ליוזמה כזאת, הוא בהחלט ראוי לכך". בנוסף, לאפורטה אישר במהלך האסיפה שגאבי, קשרה בן ה-17 של ברצלונה, צפוי לחתום בקרוב על חוזה חדש: "החוזה נמצא בשלבי סיום"

לאפורטה סיפר גם על המצב של ג'רארד פיקה, שנמצא בהליכי פרידה מאשתו שאקירה: "הוא אדם יוצא דופן שנמצא עכשיו בתקופה קשה ואנחנו מוכרחים לעזור לו. אנחנו נעזור לו בכל דבר שהוא צריך, בגלל שהוא באמת אדם מוערך ויוצא דופן".