הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שאלת החוד: למה ריאל מדריד לא צירפה חלוץ?

הפתרון היצירתי של אנצ'לוטי, מצב השוק, המספרים ומה עשוי לשנות התמונה

אברהם בן עמי
אברהם בן עמי  03.08.22 - 11:48

לצד הקיץ העמוס של ברצלונה, בולט במיוחד השקט בגזרת ריאל מדריד. לצד האכזבה מההחלטה של קיליאן אמבפה להישאר בפריז סן ז'רמן, באלופת אירופה פעלו מהר מאוד עם צירופם של אנטוניו רודיגר ואורליאן טשואמני, ובכל זאת קשה להתעלם מהשאלה: האם היא תחזק הקיץ גם את החלק הקדמי?

כידוע, מאז עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, נראה שבבירת ספרד יש תלות מוחלטת בכרים בנזמה בכל מה שנוגע לכיבוש שערים, בעיה שניכרה גם במסע המשחקים בארה"ב, ופתחה מחדש את את סוגיית הרכש לעמדת החלוץ. במקביל, הקבוצה נפרדה הקיץ מלוקה יוביץ', בורחה מיוראל ורוצה להיפטר ממריאנו דיאס, משימה שאם תצליח, תשאיר את הצרפתי כחלוץ החוד הטבעי ההיחיד בקבוצה.

טימו ורנר מצ'לסי, ראול דה תומאס מאספניול, בנימין ששקו מרד בול זלצבורג ואדין דז'קו מאינטר הם רק חלק מהשמות שנקשרו בימים האחרונים לריאל מדריד, ועל פי הדיווחים בספרד עשרות חלוצים כבר הוצעו לקבוצה, אך לפחות בינתיים אין תנועה ממשית באף אחת מהגזרות. ונראה שלמרות שרבים יחלקו עליו, קרלו אנצ'לוטי מרוצה בכל זאת ממצבו של החלק הקדמי שלו, בטענה שיש לו כבר מספיק פתרונות בסגל הקיים.

אחרי שהציב את אנחל די מריה כקשר אמצע בקדנציה הראשונה שלו במדריד, ובעונה שעברה תפקד את פדריקו ואלוורדה באגף ימין בדרך לזכייה בליגת האלופות, המאמן האיטלקי הצהיר לאחרונה על הרעיון החדש שלו - הסבתו של אדן הזאר לחוד. בקבוצה שבה חלוץ כמו בנזמה אחראי לא מעט על בניית ההתקפה, אפשר להבין למה התכונות של הבלגי עשויות להתאים, והוא שיחק בעמדה הזאת במשחקי ההכנה. יחד עם זאת, על פי "אס", המאמן סומך גם על רודריגו ומרקו אסנסיו לחלק הקדמי, בין אם מריאנו יישאר או יעזוב.

אגב, החלוץ היחיד שבו אנצ'לוטי היה מעוניין, על פי "מארקה", הוא גבריאל ז'סוס. אלא שבעקבות העובדה שוויניסיוס ג'וניור, רודריגו ואדר מיליטאו תופסים את משבצות הזרים בקבוצה, חלוץ מנצ'סטר סיטי לא יכול היה להגיע מאחר שאינו מחזיק בדרכון אירופאי, ועבר בסופו של דבר לארסנל. ובהעדר ז'סוס, נראה שאף חלוץ אחר לא מצליח לשכנע את האיטלקי בנחיצותו.

אז בכל זאת עשוי לשנות את דעתו של המאמן? בעוד חלק מדיווחים טוענים שעזיבת מריאנו תוביל לכך, ב"אס" נטען שהמפתח היחיד הוא מכירה של אסנסיו. חוזהו של הספרדי אומנם יסתיים בקיץ 2023, ובמדריד עדיין לא הציעו לו הארכה, אך נראה שהשחקן מצידו לא מתכוון לעזוב הקיץ, בין אם בשל רצון להוכיח את עצמו או כדי להיות שחקן חופשי בתום העונה.

אז כאמור, החלוץ המחליף שעליו אנצ'לוטי בונה הוא הזאר, שבשלוש העונות האחרונות בצ'לסי, כבש 55 שערים, ונראה שעל היכולת הזו המאמן בונה. על פי חברת הבינה המלאכותית OLOCIP (שאגב, בבעלות אקס ריאל מדריד אסטבן גראנרו), הבלגי צפוי לספק העונה שער כל 212 דקות בעמדה הזאת, אסנסיו כל 219 דקות ורודריגו כל 236 דקות.

האם זה יספיק בעונה הקרובה, שתכלול מונדיאל במהלכה וגם תחרות קשה במיוחד מול ברצלונה? אין ספק שמדובר שאיתן יצטרכו להתמודד בבירת ספרד. כך או אחרת, אל תתפלאו אם כמו בלא מעט מקרים בעבר, ריאל מדריד תפתיע שוב עם רכש בסוף החלון.

האזינו לפודקאסט "פוטבול מונדיאל", פודקאסט הכדורגל העולמי של ערוץ הספורט >>