הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עזרה מחבר ותיק: כך עזר דקו בעסקת ראפיניה

כוכב העבר של הקטאלונים וסוכנו של הברזילאי היה גורם משמעותי בהבאתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.22 - 10:26
עזרה מחבר ותיק. דקו (GETTY)
עזרה מחבר ותיק. דקו (GETTY)

עזרה מחבר ותיק: כשדיווחים החלו לעלות על כך שראפיניה הולך לחתום בברצלונה, רבים נותרו מופתעים. אחרי שצ'לסי הייתה המועמדת העיקרית להנחית את הכישרון הברזילאי, לפתע פתאום צצו הקטאלונים וביצעו מחטף על שחקנה של לידס. בספרד מדווחים היום (שבת) כי אחד האנשים העיקריים שהשפיעו על העסקה הוא לא אחר מאשר סוכנו של ראפיניה ושחקנה של ברצלונה לשעבר - דקו.

על פי הדיווחים בספרד, דקו לקח חלק פעיל בהבאתו של ראפיניה למקום אליו רצה להגיע. קשר העבר האגדי עיכב את עסקת צ'לסי מספיק זמן כדי שברצלונה תוכל להגיש בקשה משלה. דקו עשה זאת בזמן שעמד בלחץ כבד מצידה של לידס, שדרשה שהשחקן יאשר את עסקת צ'לסי, בשל הרווח שתניב לה עסקה שכזו. אגב, גם לדקו עצמו הייתה צפויה הכנסה לא קטנה מהעסקה, כשהעמלה שלו עמדה על 7 % בעסקה עם הלונדונים (היה מכניס לכיסו כ-5.13 מיליון יורו).

אך לא רק זאת. בנוסף לכך שעיכב את החלטת השחקן שלו ואיפשר לברצלונה להגיש הצעה, דקו לקח את העניינים צעד אחד קדימה. הסיבה ללחץ של לידס לסגירת העסקה עם צ'לסי הייתה הסכום הגבוה שהייתה אמורה לקבל (73.3 מיליון יורו), כשכזכור, גם העמלה של דקו הייתה בחישוב. כדי לאפשר לברצלונה להנחית את השחקן וכדי להפוך הצעה פחותה שלה (63 מיליון יורו) לשווה יותר מבחינתה של לידס, דקו ויתר על העמלה שהגיעה לו בעסקה עם צ'לסי וכך מיתק את הסיפור מבחינת האנגלים.