"אנחנו חייבים לעשות חשבון נפש ולהתעורר"

אכזבה בבית"ר אחרי ההפסד. קריאף: "כדורגל יפה לא יספיק"

תומר לוי
תומר לוי  16.09.19 - 22:46
תחילת כתבה

אם לפני המשחק הערב (שני) בבית"ר ירושלים נדלקו רק נורות אזהרה, כעת היא יודעת שהיא נמצאת במצב רע מאוד. הקבוצה של רוני לוי רשמה הפסד שני ברציפות, הפעם 2:0 להפועל חיפה בטדי, ומצאה עצמה עם נקודה בודדת מתוך תשע אפשריות בפתיחת עונה נוראית מבחינתה.

הבית"רים, שדיברו בפתיחת העונה על הרצון לרוץ חזק בצמרת, מוצאים את עצמם במקום ה-12 בטבלה ועם שער זכות אחד בלבד. "לא ככה תכננו לפתוח את העונה, סיכם המאמן רוני לוי. "נגררנו לסגנון המשחק של הפועל חיפה והיינו חשופים למתפרצות. ספגנו שער עצמי מיותר, רדפנו אחריהם כל המשחק ולא השכלנו להבקיע ולחזור לעניינים".

על המשך הדרך אמר המאמן: "במחצית ביקשתי מהשחקנים להיות יותר אגרסיביים. אצטרך לעשות שיעורי בית, אבל כבר יש לי מספר מסקנות שהגעתי אליהן. אנחנו לא מספיק אגרסיביים, לא מספיק מסודרים הגנתית ולא מספיק נלחמים. מדובר בבסיס של כל קבוצה והייתה לנו בעיה עם זה".

לוי לא פסל אפשרות של חיזוק עד תום חלון ההעברות: "אנחנו מנסים בימים האחרונים להביא שחקן, אנחנו במו"מ עם מספר מועמדים". המאמן סיכם ודיבר על שריקות הבוז שנשמעו מהקהל המקומי בטדי: "הקהל מאוכזב ומתלונן בצדק. החכמה היא לדעת להתמודד במצבים קשים, ואנחנו עכשיו במצב לא נעים".

אופיר קריאף לא ממש הצליח להסביר את הסיבות להפסד: "אי אפשר להסביר את ההפסד. היינו מוכנים לכל תרחיש, אבל היה חסר לנו את הפס האחרון, הכדור לגול. אנחנו יותר מדי רכים, היינו צריכים להיות יותר 'רעים'. כדורגל יפה כמו שיש לנו לא יספיק, אנחנו צריכים להתעורר על עצמנו". 

על המשך הדרך אמר הקשר: "אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש, כל אחד ואחד מהשחקנים. היו לנו ציפיות אחרות, אבל העונה עוד ארוכה. מקווה שכבר במשחק נגד קריית שמונה נראה קבוצה יותר מחויבת, אכפתית ורצינית. יש לחץ לכל מי שבא ולובש את החולצה עם המנורה. ציפינו להיות במקום אחר אחרי שלושה משחקים, אבל זאת המציאות. נמשיך לעבוד קשה ולהקשיב להוראות של המאמן. הוא לא אשם, רק אנחנו השחקנים".