הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי ת"א לא מנוהלת. האשמה היא קודם כל של מיץ' גולדהאר"

אחרי הזעזוע במועדון, אייל ברקוביץ' מפנה אצבע מאשימה לבעלים ("מכבי מנוהלת כמו ילד יתום. לשלוח כסף זה לא מספיק") מתייחס לבעיות של ואן לוון ("נפל על אינטיליגנציה רגשית") ומתנגד למינוי הזמני של יצחקי ("זה לא מכבד את המקצוע"). צפו בניתוח מתוך אולפן הלילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.21 - 15:02
תחילת כתבה

אחרי פתיחת עונה רעה, שכללי ארבעה הפסדים בשבעה מחזורים, מכבי תל אביב החליטה לבצע זעזוע בעמדה המאמן והודיעה על פיטוריו של פטריק ואן לוון. ב"אולפן הלילה" אייל ברקוביץ' התייחס לסוגייה הבוערת, ופהנה אצבע מאשימה למי שנמצא מעל למאמן ההולנדי: "איפה מיץ' גולדהאר? מכבי תל אביב במשבר ולא ראיתי אותו שלוש שנים. כשזה קורה במכבי חיפה, יענקל'ה תמיד מגיע לכפר גלים ומנהל שם את העניינים. איפה הוא? לא מעניין אותו מה שקורה שם?".

לדבריו של ברקו, מדובר בבעיה שנמשכת כבר מספר שנים: "המועדון לא מנוהל נכון מאז שג'ורדי עזב. לא יכול להיות שהבעלים לא מגיע למועדון, לא יכול להיות שאין מנהל מקצועי, ברק יצחקי עם כל הכבוד לא מספיק כריזמטי לתפקיד הזה. למה להוריד אותו לקווים? לדעתי הסיפור הוא מלמעלה, ואני מאשים בזה רק את גולדהאר. לא ייתכן שמאז שג'ורדי עזב לא בא מישהו רציני".

"פטריק ואן לוון, עם כל הכבוד, הוא מאמן מתחיל", המשיך ברקוביץ'. "ואחד כזה צריך מישהו מעליו שינהל את חדר ההלבשה. הוא נפל על זה, שחקנים לא אוהבים אותו והאינטליגציה הרגשית שלו אפסית. אם אני שומע שגבי קניקובסקי מגיע למועדון וכמה ימים אף אחד לא ניגש אליו בכלל, איפה המאמן או העוזר מאמן? איפה נשמע דבר כזה? משם זה מתחיל. לכל המאמנים הגדולים יש אינטליגציה רגשית ולדעתי הוא נפל על זה".

ומה בנוגע ליום שאחרי המאמן ההולנדי? "אם אני גולדהאר, אני לא מפטר את ואן לוון עד שאין לי מאמן. אני לא אוהב את ההחלטה לשים את ברק יצחקי מאמן זמני. לשים מנהל מקצועי כמאמן לא מכבד את המקצוע. מנהל מקצועי זה מנהל מקצועי, ומאמן זה מאמן. "אין לי בעיה עם הפיטורים, זה הכדורגל. אבל מה תעשה אם איביץ' יסרב? תשאיר את הקבוצה חודש בלי מאמן?".

ברקוביץ' סיכם: "בגלל שגולדהאר מיליארדר גדול, כולם מפחדים לבקר אותו. לא שמעתי מילה עליו ששואלים למה הוא לא מגיע, למה בתקשורת לא מגנים את ההתנהגות שלו? לא אכפת לו מהמועדון. יש לו עסק, איך הוא לא מגיע? ואן לוון בדרך הביתה, אבל איפה הביקורת על גולדהאר? את אנגלידיס לא ראינו פה גם איזה שנתיים. לא יכול להיות שמכבי ת"א מתנהלת כמו ילד יתום. זה כמו שאבא לא יתייחס לילדים שלו וישלח להם צ'ק כל חודש".