מכבי נתניה: אחרי סגל, גם המנכ"ל הודיע על עזיבה

הסיבות: קיצוץ ו-ועדה שתבחן עבודתו. בצ'יראי יישאר בארץ?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.04.20 - 14:18
תחילת כתבה

הצרות חוגגות בנתניה: אחרי שבהעלים, אייל סגל, הודיע על עזיבת המועדון בעונה הבאה - גם מנכ"ל הקבוצה, ניב גולדשטיין, הודיע כי לא ימשיך. נערכו כמה וכמה פגישות בינו לבין דירקטוריון חברת הניהול, אך לאחר שלא הושגה הסכמה ומאחר שלא הסכים לקצץ בשכרו, הוחלט כי גולדשטיין יסיים את תפקידו.

גולדשטיין התבקש לקצץ כ-50 אחוזים בשכר לסכום שנע בין 30 ל-35 אלף ש"ח ברוטו. בנוסף, הדירקטוריון מינה ועדה של שלושה אנשים לבחינת עבודת המנכ"ל, דבר שנהוג בחברות גדולות. אלו הסיבות שהובילו לעזיבה של המנכ"ל.

"מועדון הכדורגל מכבי נתניה רוצה להודות לניב על תרומתו האדירה בארבעת השנים האחרונות, ולאחל לו הצלחה בהמשך הדרך", נכתב בהודעה הרשמית של המועדון, בה הודיעה הקבוצה שסוכם כי יעזוב ב-30.6 באופן סופי. במועדון יפתחו במכרז למינוי מנכ"ל חדש.

בתוך כך, בנתניה מנסים להגיע להסדר עם פאטוס בצ'יראי, כדי שהחלוץ יעזוב את הארץ בקרוב ויוותר על משכורת חודש יוני. בצ'יראי הוא מבין השחקנים היחידים בנתניה, המחזיקים בחוזה גם בחודש הזה והעובדה כי כבר הוחלט שלא לחדש את חוזהו, הביאה לכך שהמנכ"ל ניב גולדשטיין שוחח עם סוכנו הסרבי לפני הודעת העזיבה.

"ביני ובין ניב יש מערכת יחסים מצוינת", הודה הסוכן. "לפאטוס טוב בישראל, אבל כרגע מכבי נתניה הבהירה לנו שמבחינה כלכלית יהיה קשה להמשיך את ההתקשרות". עם זאת, הסוכן נשאר אופטימי: "אני לא פוסל שהוא יישאר בארץ בקבוצה אחרת, על אף שיש לנו הצעות גם ממקומות אחרים".

במועדון הוחלט שלא להביא קשר זר במקומו של ניקולאס אולסק, שיסיים את החוזה בחודש הבא ולא ימשיך, בין היתר גם מסיבות כלכליות. קפטן קבוצת הנוער, עמרי גנדלמן, שמתאמן כבר חודשים עם הקבוצה הבוגרת, צפוי להשתתף במשחקים במידה והליגה תחזור, ובקבוצה מדברים על פוטנציאל.

גנדלמן חתום לארבע שנים, כחלק מחזונו של הבעלים אייל סגל לטפח כמה שיותר שחקני בית. אגב, סגל לא מתכוון להעביר תקציב גדול לקבוצה הבוגרת, אבל נראה כי לא ייתן למועדון ליפול, בוודאי לאור העובדה שהוא היה זה שהציל אותו. סגל מתכוון לסייע לקבוצה הבוגרת ובעיקר למחלקת הנוער.

המשימה של המנכ"ל ניב גולדשטיין הייתה לנסות ולסכם עם השוער דני עמוס והקשר חן עזרא, כשיחד איתם אמורים להוביל את המועדון הקפטן אלמוג כהן, רועי קהת, יונס מלדה, אביב אברהם וגבי קניקובסקי. לאחרון יש חוזה לעוד עונה, ובמועדון לא יעמדו בדרכו אם תגיע הצעה אחרי שרכשו את כרטיס השחקן שלו. ההערכה היא שקניקובסקי לא יתבקש לקצץ כמו אחרים, על מנת לשמור על אחד הנכסים החשובים שיש היום למועדון. מכירתו, כך יודעים בנתניה, עשויה להעניק שקט כלכלי מסוים לפחות בזמן הקרוב.

בתוך כך, שחקנים בנתניה הופתעו לא לראות את מנהל הקבוצה ברק בדש מאז החזרה לאימונים, גורמים בקבוצה ציינו כי ישנם פערים כספיים בין הצדדים ונראה כי גם עובדים ולא רק שחקנים שיסרבו לקיצוץ לא יהיו חלק מהמערכת. השחקנים שמעריכים את ברק בדש שוחחו איתו בסוף השבוע ואמרו לו כי הם מקוויל שהמועדון יידע להעריך את התרומה שלו.