מרצ'לו ליפי סגר לשנתיים וחצי בגוואנגז'ו מסין

המאמן האיטלקי הוותיק נדד מזרחה, וצפוי להרוויח 10 מיליון יורו לעונה: "בקרוב אזכור את השמות השחקנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.05.12 - 15:42
צוחק,כל הדרך אל הבנק (gettyimages)
צוחק,כל הדרך אל הבנק (gettyimages)
תחילת כתבההוא כבר זכה במונדיאל עם איטליה, הניף את גביע האלופות ולקח את הסקודטו האיטלקי חמש פעמים עם יובנטוס. כל זה, כנראה, לא מספיק עבור מרצ'לו ליפי שמצא לו אתגר חדש וחתם בשורות גואנגז'ו הסינית.

המאמן הוותיק (60) שלא עבד בשום אף קבוצה או נבחרת מאז הכישלון של של נבחרת איטליה בדרום אפריקה 2010, האחרון הוצג היום (חמישי) וסיפר על השתלשלות האירועים שהביאו אותו למזרח. "הנשיא סו ג'יאיין וסגן הנשיא לו יונגז'ו הראו לי רצון גדול לשתף פעולה. ראיתי כמה משחקים של המועדון בליגה הסינית ובליגת האלופות", אמר המאמןוגם הוסיף בדיחה: "כעת אני מתחיל לאט לאט להכיר את הקבוצה, עוד מעט אזכור גם את השמות של כל השחקנים".

ליפי חתם על חוזה לשנתיים וחצי, ועל פי דיווחים באיטליה צפוי להרוויח סכום אסטורונימי של 10 מיליון יורו לעונה. "ראיתי הרבה אוהדים שלובשים את החלוצה האדומה של הקבוצה. אני שמח לראות את ההתלהבות הזו", אמר אקס יובה, "ממש עוד מעט אני אלך למגרש ואתחיל בעבודה שלי כמאמן".

גואנגז'ו היא אחת הקבוצות העשירות ביותר באסיה. לאחרונה הוחתם שם דאריו קונקה הארגנטיני הנהדר וגם לוקאס באריוס הגיע מדורטמונד. כרגע, מדורגת קבוצתו החדשה ליפי במקום הראשון בליגה הסינית. "אני בטוח שאנחנו עומדים בפני תקופה נהדרת ובטוח שנצליח יחד", סיכם המאמן.