דיווח: ברזיל וארגנטינה יוזמנו לשחק ביורו 2020

היורו יערך בכמה מדינות שונות? זו רק ההתחלה. פלאטיני רוצה לתת פייט למונדיאל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.13 - 14:54
יגיעו ליורו? היגוואין ומסי
יגיעו ליורו? היגוואין ומסי
תחילת כתבה

זה די ברור שיורו 2020 יהיה מוזר לנוכח העובדה שהאירוע אמור להתקיים במספר מדינות שונות ברחבי היבשת, אבל היום (שני) מגיעה תפנית נוספת הקשורה לטורניר. ב'טלגרף' האנגלי מדווחים כי נבחרות כמו ברזיל וארגנטינה יוזמנו לאירוע.

בדיווח מציינים כי פלאטיני מקווה למשוך מספר נבחרות אטרקטיביות מחוץ ליבשת והתוכנית הזו מעידה על היחסים הלא טובים בינו לבין נשיא פיפ"א, ספ בלאטר. חוץ מארגנטינה וברזיל גם מקסיקו ויפן מוזכרות כמועמדות להששתף ביורו.

כמובן שמדובר עדיין בתוכנית ראשונית, אבל בסביבתו של פלאטיני מציינים כי מדובר באפשרות רצינית למדי. "אמנם מדובר רק בשלב מוקדם", אמרו בסביבתו של בלאטר, "אבל זה רעיון אפשרי. בדרום אמריקה עושים את זה כבר שנים ארוכות ומזמינים נבחרת זרות לקופה אמריקה, אז למה שלא נעשה את זה באירופה?". כאמור, נבחרת ארה"ב, מקסיקו וקוסטה ריקה לקחו חלק בקופה אמריקה בשנים האחרונות.

כידוע כבר ביורו הקרוב (2016), ישתתפו 24 נבחרות, 8 יותר מבטורנירים הקודמים כאשר המטרה של האירוע היא להוות אלטרנטיבה למונדיאל. חשוב לציין שצירופן של ברזיל וארגנטינה יגרום לבטח להתנגדות מצד מארגני המונדיאל.

בנוסף מונדיאל 2022 ייערך בקטאר וכבר גורר לא מעט ביקורות כולל בקשה להזיזו לחודשי החורף, דבר שלבטח יגרום לביקורות מצד הקבוצות שלא ירצו לאבד את הכוכבים. לכן אם אכן, ברזיל וארגנטינה יופיעו ביורו, תצפו לתגובה קשה מכיוון בלאטר.