ליאו מסי שמח? רשמית: מרטינו מאמן ארגנטינה

תנאיו של אקס ברצלונה סוכמו במלואם והוא יחתום עד 2018. יוצג עוד היום?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.08.14 - 06:50
מרטינו ומסי, חוזרים לשתף פעולה (GETTYIMAGES)
מרטינו ומסי, חוזרים לשתף פעולה (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

זה היה באוויר במשך תקופה די ארוכה, ועכשיו זה גם רשמי: חרארדו "טאטה" מרטינו הוא המאמן החדש של נבחרת ארגנטינה. מאמן ברצלונה בעונה שעברה, שיחזור כמובן לשתף פעולה עם ליאו מסי, הגיע לסיכום על כל תנאיו מול ההתאחדות ויחתום על חוזה עד 2018. מרטינו צפוי להיות מוצג עוד הערב (שלישי) במסיבת עיתונאים מיוחדת.

לסגנית אלופת העולם לא לקח הרבה זמן למצוא אדם חדש לתפקיד, שכן רק לפני כשבועיים וחצי הודיע אלחנדרו סאבלה באופן רשמי כי לא ימשיך להדריך את האלביסלסטה. כבר לפני כשבוע, בתום פגישה בת כשעתיים עם ראשי ההתאחדות, מרטינו סגר את רוב תנאיו - כך נטען אז במדינת האסאדו.

מרטינו, מי שאימן את בארסה בעונה האחרונה, יחזור כאמור לעבוד עם מסי (וגם עם חבייר מסצ'ראנו) - והמשימה הראשונה של השניים תהיה להביא בשנה הבאה את קופה אמריקה לארגנטינה, לראשונה מאז 1993. מטרה גדולה יותר תגיע ב-2018, אז רוסיה תארח את גביע העולם.

עונה לא קלה עברה על מרטינו באחד המועדונים הגדולים באירופה (ברצלונה לא זכתה בשום תואר משמעותי, עם כל הכבוד לסופרקאפ הספרדי), אבל ברמת הנבחרות מדובר במאמן מצליח. "טאטה" הוליך את נבחרת פראגוואי לרבע גמר מונדיאל 2010, ושנה מאוחר יותר לקח אותה עד לגמר הקופה אמריקה.