מי זה בא: לואיס פיגו ירוץ בבחירות לפיפ"א

הפורטוגלי הודיע שיאבק על נשיאות הארגון: "צריך לשנות את התדמית שלו. לאנשים אסור לפחד משינויים"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.01.15 - 15:00
ראש בראש עם בלאטר. פיגו (gettyimages)
ראש בראש עם בלאטר. פיגו (gettyimages)
תחילת כתבה

לא רק דויד ז'ינולה. לואיס פיגו הכריז היום (רביעי) שיתמודד ב-29 במאי 2015 על נשיאות פיפ"א. כזכור, ספ בלאטר מחזיק כיום במשרה והחל מ-1998, כשבנוסף, הועלו כנגד השוויצרי בן ה-78 לא פעם חשדות של שחיתות.

"המוניטין שיש כעת לתפקיד נשיא פיפ"א הוא משהו שאני ממש לא אוהב", התייחס פיגו. "אני רוצה גם לומר לכל הבוחרים: אל תפחדו משינוי. אם תחפשו 'פיפ"א' באינטרנט, התוצאה הראשונה שתקבלו תהיה 'סקנדל', שהיא לא מילה חיובית. עלינו קודם כל לעשות שינוי ואחר כך לשפר את התדמית של הארגון".

פיגו התחיל את הקריירה המקצוענית שלו ב-1989 בספורטינג ליסבון. הוא זכה שם באליפות ב-1995, לפני שעזב לברצלונה. במדי הבלאוגרנה זכה בשתי אליפויות ושני גביעים. הפורטוגלי היה חתום על אחד המעברים הסוערים בכדורגל הספרדי, כשהצטרף לריאל מדריד ב-2000, שם זכה בשתי אליפויות ובליגת האלופות. פיגו סיים את הקריירה ב-2009 באינטר, בשורותיה שיחק 4 שנים וזכה ב-3 אליפויות וגביע. במדי נבחרת פורטוגל הוא ערך 127 הופעות וכבש 32 שערים.

פיגו הוא כעת המועמד השישי לנשיאות פיפ"א. מלבדו ומלבד בלאטר וז'ינולה, על התפקיד יתמודדו גם סגן נשיא פיפ"א, הנסיך עלי אל בין חוסיין, נשיא ההתאחדות ההולנדית, מייקל ואן פרהאח ואחד מיועצי פיפ"א, ג'רום שמפיין.