הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפלסטינים לא ימשכו את העתירה, ידרשו את השעיית ישראל

ספ בלאטר נפגש עם אבו מאזן לפני קונגרס פיפ"א. ג'יבריל רג'וב: "לא נתפשר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.15 - 15:53
הצד השני של הגשר. בלאטר עם רג'וב (gettyimages)
הצד השני של הגשר. בלאטר עם רג'וב (gettyimages)

תגיות: ספ בלאטר

"אני במשימת שלום, באתי לבנות גשר בין הצדדים", כך הצהיר אמש נשיא פיפ"א ספ בלאטר במהלך הפגישות שלו בישראל עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני. היום (רביעי) הגיע בלאטר לצד השני של הגשר. נשיא פיפ"א הגיע לרשות הפלסטינית ונפגש עם יו"ר הרשות אבו מאזן ויו"ר ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב.

בלאטר שוחח עם השניים כדי שימשכו את הדרישה להשעות את ישראל מפיפ"א, שאמורה לעלות להצבעה בקונגרס של הארגון ביום שישי הבא (29.5) ולאחר מכן נפגש עם ילדים פלסטינים ואף שיחק עימם כדורגל. יש לציין שעל מנת שישראל תושעה דרוש רוב של 75% בהצבעה.

"אנחנו מנסים למצוא פתרון לפן הפוליטי", אמר בלאטר במסיבת העיתונאים ברשות הפלסטינית, "הממשלה הישראלית מודעת למצב, נפגשתי עם בנימין נתניהו והצעתי לו כמה פתרונות. הוא הסכים שצריך להקים גוף ייעודי לנושא הזה, שיכלול נציגים ישראלים ופלסטינים ונציגי פיפ"א. על הארגון הזה יהיה להתכנס מדי פעם ולדון במצב ובפתרונות שעל הפרק. יש ליצור שירות ליווי בין עזה לגדה, תעודות זהות מיוחדות לשחקנים פלסטינים ופטורים ממס. יש כאן בעיה של הכדורגל הקשורה לפוליטיקה והיא טרם נפתרה".

למרות הניסיונות של בלאטר לשכנע את הפלסטינים להוריד את ההצבעה על השעיית ישראל מסדר היום, הודיע יו"ר ההתאחדות ג'יבריל רג'וב כי הם יציעו בכל זאת את השעייתה של ישראל בקונגרס פיפ"א.

"אנחנו נשאיר את ההצעה שלנו על סדר היום של קונגרס פיפ"א", אמר רג'וב, "אנחנו לא נתפשר ולא נסכים להגבלת החופש של הספורטאים שרשומים בארגון שלנו. אנחנו משוכנעים שמרבית חברי פיפ"א מסכימים עם ההשקפה שלנו ויתמכו בהצעה שלנו. היינו סבלניים במשך זמן רב וניסינו למצוא בעיות, אבל כל המאמצים לא הניבו פרי, הגיע הזמן שהאסיפה הכללית תכריע".