הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פורסם סגל רוסיה ליורו, סליחי לא בסגל אלבניה

קרז'קוב וז'ירקוב מחוץ לרשימה של סלוצקי. גם אקס עכו לא יהיה בצרפת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.16 - 18:35

תגיות: חמדי סליחי

היורו בצרפת מתקרב בצעדי ענק והנבחרות השונות ממשיכות לפרסם את הסגלים לקראת הטורניר הגדול בקיץ. היום (שבת) פרסמו באלבניה וברוסיה את רשימות השחקנים שייקחו חלק באליפות אירופה, ושתיהן כוללות מספר הפתעות.

מאמן נבחרת רוסיה, לאוניד סלוצקי, שזכה באליפות המקומית עם צסק"א, החליט שלא לכלול את אלכסנדר קרז'קוב, שלא הצליח להפגין העונה את היכולת המצופה ממנו, ואף הושאל השנה מזניט לפ.צ. ציריך. בנוסף לחלוץ הותיק, גם יורי ז'ירקוב ואולג קוזמין לא נכללו בין 23 השחקנים והם יחמיצו את האליפות בעקבות פציעה.

הזימונים המפתיעים של סלוצקי הם רומן נוישטאדר וגיירמה. האחרון אמנם נולד בברזיל, אך בתחילת השנה השוער קיבל את הדרכון המיוחל שמאפשר לו לשחק בנבחרת הרוסית. נוישטאדר לבש פעמיים את מדי הנבחרת הגרמנית, אך עשה זאת רק במשחקי ידידות, ולכן שיתופו מתאפשר, והוא צפוי להוות תוספת משמעותית לחוליית ההגנה.

את רוסיה יוביל הקפטן רומן שירוקוב, שנכלל בסגל למרות ספקולציות לפיהן הוא לא עתיד לקחת חלק ביורו. ארטיום דזיובה, אלן דזגויב ואלכסנדר קוקורין ינסו לסחוף את נבחרתם הלאומית לעבר המקומות הראשונים בבית 2. בכדי לעשות זאת, הם יצטרכו לגבור על אנגליה, ווילס וסלובקיה, במה שעומדת להיות משימה לא פשוטה עבורם.

הסגל המלא:

שוערים: איגור אקנפייב, גיירמה, יורי לודיגין.
הגנה: אלכסי ברזוצקי, וסלי ברזוצקי, סרגי איגנשביץ, דמיטרי קומבארוב, רומן נוישטדאר, גיורגי שחניקוב, רומן שישקין, איגור סמלוניקוב.
קישור: איגור דניסוב, אלן דזגויב, דניס גלושקוב, אלכסנדר גולובין, אולג איבאנוב, פאבל מאמייב, אלכסנדר סמדוב, אולג שאטוב, רומן שירוקוב.
התקפה: ארטיום דזיובה, אלכסנדר קוקורין, פיודור סמולוב.

חמדי סליחי לא בסגל של אלבניה ליורו

אקס הפועל חיפה והפועל עכו, חמדי סליחי, לא ישחק ביורו 2016. החלוץ הוותיק לא נכלל ברשימת 27 השחקנים בסגל אלבניה המורחב של המאמן ג'אני דה ביאסי לאליפות אירופה שתיערך בקיץ בצרפת, למרות שכבש 28 שערים בליגה העונה.

מדובר בהפתעה גדולה, מאחר שבאלבניה ציפו שסליחי יוזמן. "הכנתי את הרשימה הזו לאחר שניתחתי את הפרטים של כל השחקנים", אמר דה ביאסי, "הכל על פי דעתי והחלטתי - ולא אף אחד אחר. הסברתי לכל השחקנים את ההחלטה שלי, כמו תמיד".

הנבחרת האלבנית שובצה לבית 1 בצוותא עם צרפת המארחת, רומניה ושווייץ. המשחק הראשון של הבלקנים יהיה ב-11 ביוני נגד השווייצרים בלאנס.

הסגל המלא:

שוערים: אטריט ברישה, אלבן הוצ'ה, אורג'ס שהי.
הגנה: לוריק סאנה, ארלינד אייטי, בראט גיימשיטי, מרג'ים מבראיי, אמיר רחמני, אלסייד היסאיי, אנסי אגולי, פרדריק וסלי, נאסר אליי.
קישור: לדיאן ממושאיי, ארגיס קאצ'ה, אנדי לילה, מיגיין באשה, אודיסה רושי, בורים קוקלי, ארמיר לניאני, הרולינד שאלה, טאולנד צ'אקה, ארמיר אבראשי.
התקפה: בקים בלאיי, סוקול צ'יקלשי, ארמנדו סדיקו, מילוט ראשיקה, שקלזן גאשי.