צפו: כך ארגנטינה הרעילה את ברזיל במונדיאל 90'

פינת העובדות: השוער שזייף פציעה ושילם ביוקר וזורק הפיצה על אלכס פרגוסון

אור ריטר
אור ריטר  13.10.17 - 20:17
תחילת כתבה

1. פברגאס הודה: זרקתי משולש פיצה על סר אלכס פרגוסון
באנגליה נפתרה תעלומה גדולה בשבוע שעבר. ב-2004 היה משחק בין מנצ'סטר יונייטד לאלופה אז ארסנל, יונייטד ניצחה וקטעה רצף ארוך של ארסנל בלי הפסד. אז היו הרבה מאוד עצבים ובסיום, שחקנים רבו במנהרה והיה שם בלאגן גדול עד כדי כך ששחקנים התחילו לזרוק אחד על השני אוכל מהבופה ומשולש פיצה עף ישירות לפנים של אלכס פרגוסון.

היא נמרחה לו על כל הפנים והחליפה, האירוע הזה אפילו זכה לכינוי "קרב הבופה". פרגוסון לא ידע מי זרק את הפיצה, אבל אחרים אמרו לו שזה כנראה ססק פברגאס. אז 13 שנים אחרי פרשת הפיצה, פברגאס סוף סוף הודה בפעם הראשונה שהוא זה שזרק את הפיצה על פרגוסון.

2. ברזיל התלוננה: הארגנטינאים הרעילו אותנו במונדיאל 1990
עוד תעלומה, שנפתרה הרבה קודם אבל שווה מאוד לשמוע עליה. במונדיאל 90, ארגנטינה וברזיל נפגשו בשמינית הגמר. ארגנטינה ניצחה 0:1 וברזיל התלוננה אחר כך לפיפ"א שהארגנטינאים הרעילו אותם, ממש ככה. ובדיעבד מסתבר שזה היה נכון - המעסה של ארגנטינה נכנס לתחומי המגרש כדי לטפל בשחקן, אבל תוך כדי גם מתעסק עם בקבוקי מים ומכניס לאחד מהם חומר לא ידוע.

אפשר לראות את זה בחצים - הארגנטינאים, בשיא אדיבותם, נתנו לשחקן ברזיל ברנקו לשתות מהמים, מסתבר שהיה שם חומר הרגעה ומאותו רגע הוא פשוט התנדנד כל המשחק, היה מבולבל ובסופו של דבר ארגנטינה ניצלה את זה וניצחה. אז באמת במשך תקופה לא היה איך ממש להוכיח את זה, אבל דייגו מראדונה הגדול הודה לעיני המצלמות על התרמית של ארגנטינה. ישב באולפן, סיפר את הסיפור ופשוט התפקע מצחוק - נקרע על הברזילאים.

3. שוער צ'ילה ביים פציעה עם סכין גילוח
עוד תרמית בעולם הכדורגל, הפעם מוקדמות מונדיאל 90', שנה אחת קודם לכן. אותה ברזיל שיחקה מול צ'ילה, לקראת סיום המשחק אוהדת זרקה חזיז לדשא, שוער צ'ילה רוברטו רוחס נפל מיד על הרצפה, החזיק את המצח והיה כולו מדמם. היה נראה כאילו החזיז פגע לו בראש, שחקני צ'ילה מיד ביקשו להפסיק את המשחק ואיימו לרדת מהדשא.

המשחק באמת הופסק ומה הסתבר? הדם על המצח של השוער זה מסכין גילוח ולא מהחזיז, מסכין גילוח שהוא פצע את עצמו איתו תוך כדי הנפילה כדי לביים פגיעה מהחזיז. בפיפ"א גילו את זה, נתנו ניצחון טכני לברזיל ושימו לב - רוחאס הורחק לכל החיים מכדורגל.
4. ממשלת סין "שידכה" בין הוריו של יאו מינג כדי שיולידו כדורסלן
ידעתם שיאו מינג הוא תוצר של שידוך מטעם ממשלת סין? מה זה אומר? בסין החליטו ממש לייצר ספורטאים כדי להביא הצלחות, אז כדי לייצר כדורסלן טוב צריך לשדך בין שני אנשים גבוהים וכך עשו.

אבא שלו שני מטרים, האמא מטר ותשעים ושלושה סנטימטרים (1.93), אז יאו מינג יצא שני מטרים ועשרים ותשעה סנטימטרים (2.29) וזה מדהים. אבא שלו היה האדם הכי גבוה בסין, עד שכמובן יאו עבר אותו והאמא הייתה אחת הכדורסלניות הכי מפורסמות בסין, אז ברור שגם יאו מינג ייצא שחקן ושחקן טוב. ממש Made In China ואגב, הגובה הממוצע בסין - מטר ושישים ושבעה סנטימטר (1.67 מ'), מה הגובה של אשתו של יאו מינג? 1.96 מ'.
5. ספורט חדש: היאבקות רובוטים
זוכרים שהראנו הורדת ידיים, רק ברגליים? אז עוד משהו מוזר - היאבקות רובוטים. כן, כן, ממש יש ספורט כזה. עושים את זה כבר 15 שנים בארה"ב - מפתחים והמהנדסים שמתעסקים ברובוטיקה חשבו על זה וממש הקימו ליגה ותחרות של רובוטים, הפכו את זה למיני קהילה עם ממברשיפ ודברים הזויים.

יש זירה, שופט והמון המון חוקים. שאתה זה שחייב לבנות את הרובוט שלך, שהוא ייבנה רק מחומרים מסויימים שהם בטיחותיים, עוד כל מיני חוקים מבחינת חשמל ובטיחות. והמטרה ברורה - פשוט לרסק את הרובוט שממול. זו תחרות שבטח ילדים מאוד יאהבו אותה, אבל אני בספק אם יאמצו דבר כזה בישראל.

6. בונוס: שחקני נבחרת גרמניה הופיעו על אריזת קינדר
ונסיים עם הבונוס - אתם מכירים קינדר בואנו, זוכרים את הילד החמוד ההוא שהיה על האריזה במשך שנים? כולם מכירים אותו, אז שחקני נבחרת גרמניה הופיעו על חפיסות הקינדר בגרמניה לפני 3 שנים ולקראת מונדיאל 2014 - ככה כדי לחגוג את פתיחת המונדיאל, הוציאו גרסאות מיוחדות עם הפרצופים של השחקנים - מריו גצה, טוני קרוס, מרקו רויס, יוליאן דראקסלר, אפילו שחקני עבר כמו מיכאל באלאק.

וזה היה יכול להיות מאוד מגניב אם זה היה גם בישראל. היום, ילד ישראלי - קונה שוקולד כזה עם התמונה של ערן זהבי או לא?