כבש וצעק: "תפסיקו את אלימות כלי הנשק"

צפו: אחרי עוד ירי ההמוני בארה"ב, קפטן פילדלפיה העביר מסר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.19 - 08:22

תגיות: MLS

תחילת כתבה

שחקנים רבים לאורך השנים בחרו לנצל את חגיגות השערים שכבשו לשם העברת מסר כזה או אחר והלילה (בין ראשון לשני), גם שחקן ה-MLS אלחנדרו באדויה הצטרף לרשימה הזו והפך לשיחת היום בארצות הברית.

באדויה, שרשם 66 הופעות במדי נבחרת ארצות הברית לאורך השנים, משמש כיום כקפטן של מוליכת המזרח, פילדלפיה יוניון (קבוצתו של האריס מדוניאנין) ובמשחק הלילה, בו פילי הביסה בחוץ 1:5 את DC יונייטד ו-וויין רוני, הוא מצא את הרשת כבר בדקה השלישית עם בעיטה שהלכה לקורה ומשם פנימה.

מיד לאחר השער הוא רץ לכיוון היציע והתחבק כרגיל עם אוהדים ועם חבריו לקבוצה, אך אז, בשעה שכל שאר השחקנים מתחילים לעשות את דרכם בחזרה למחצית המגרש שלהם לקראת חידוש המשחק, באדויה רץ לפתע למיקרופון שמוצב לצד המגרש על מנת להעביר את קולות המשחק וצעק בכל כוחו: "קונגרס, תעשו משהו עכשיו! תפסיקו את האלימות עם כלי הנשק! קדימה!".

אמריקה סערה ביממה האחרונה לאחר שני מקרי ירי המוני שהתרחשו בהפרש של כ-13 שעות באל פאסו, טקסס ובדייטון, אוהיו והובילו לכ-30 הרוגים ועשרות פצועים. כמו אחרי כל אירוע מזעזע שכזה, הצדדים השונים במפה הפוליטית מתנגחים ובאדויה החליט לנצל את השער שלו על מנת לקרוא לשינוי במצב.

לאחר הירי באל פאסו צייץ השחקן בחשבון הטוויטר שלו: "אני רואה עוד בולשיט על מחשבות ותפילות. מילים בלי מעשים זה חסר טעם. אמריקה, כך נראה, הופכת לחברה דיסאוטופית. תעשו משהו! מספיק! אני לא קובע מדיניות, רק צועק על הצבועים האלה, שיתחילו להתעורר. אפשר להתחיל עם בדיקות רקע מקיפות יותר, רישום של כל הרובים שנרכשים, מסים על תחמושת".