כך נולד הקשר המוזר בין מנדיאונדו לגיניאה

הסוכן שפעל ברקע ועבודת השיווק. אקס הפועל בדרך למינוי

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  16.10.19 - 17:57
תחילת כתבה

זה לקח זמן, אבל כנראה שאקס הפועל ת"א סוף סוף מצא עבודה כמאמן ראשי. סזאר מנדיאונדו, שעזב את ישראל אחרי 2 מחזורים בלבד, צפוי להתמנות למאמן גיניאה המשוונית. מנדיאונדו יחליף את אנחל לופס, בנבחרת שמדורגת במקום ה-134 בעולם, כשמבט על הסיבות שהובילו למינוי הצפוי, יישמעו לכם מוכרות.

"הוא דובר ספרדית, בדיוק כמו קודמו והיה יד ימינו של לואיס אראגונס", נכתב בתקשורת, במה שמזכיר את התיאורים של מנדיאונדו כשהגיע לישראל, "הוא לא עבד לאחרונה, אבל מדובר באיש כדורגל מוכר וידוע באירופה. בגיניאה חיפשו אדם כזה, ומנדיאונדו בהחלט עונה על כל הדרישות".

לאחרונה אחרי תקופה ארוכה ללא קבוצה וכשהוא עדיין בעיצומו של הליך משפטי מול הפועל ת"א, מנדיאונדו שכר את סוכן השחקנים ומהמאמנים, לואיס פראודנסיה, שעובד בשוק האפריקאי וכעת נראה שהעבודה המאומצת נשאה פרי. בגיניאה חיפשו מאמן בעל רזומה, כזה שלפחות על הנייר יש מנדיאונדו, שיסכים להגיע בעלות נמוכה לאחת מהנבחרות החלשות באפריקה, ונראה שמנדיאונדו הסכים להיענות לאתגר כדי לחזור למסלול.

מוקדם יותר השנה, מנדיאונדו נקשר בתקשורת האוסטרלית כמי שצפוי להגיע יחד עם פרננדו היירו לעבוד באחת מהקבוצות המקומיות, אך בסופו של דבר השידוך ירד מהפרק. כעת, כשהוא מחכה לכסף שלטענתו מגיע לו מהפועל ת"א, כפי שנפסק ב-CAS, מנדיאונדו מחפש להגיע לנחלה המקצועית. האם היא תהיה דווקא בגיניאה המשוונית? נחכה להודעה הרשמית.