בין בשר למונדיאל: קאפו נתן תקווה לישראל

קפטן ברזיל לשעבר המשיך לטייל בארץ: "זו מדינה נהדרת"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.10.19 - 20:25
תחילת כתבה

יממה אחרי החגיגה אמש (שלישי) בסמי עופר, כשהאגדות הברזילאיות גברו 2:4 על האגדות הישראליות ב"משחק השלום", הביקור של הכדורגלנים הברזילאים בישראל נמשך. אתמול, קפטן ברזיל לשעבר קאפו ביקר בביה"ח לילדים רמב"ם בחיפה, ומצא זמן גם לדבר על המשחק.

"היה משחק מקסים עם שתי קבוצות נהדרות", הודה המגן. "שמחנו מאוד לנצח, היה כיף ותחרותי. אצלנו היו אלופי עולם, וזה היה היתרון שלנו. מאוד מרגש להגיע לישראל, זו מדינה נהדרת ויש הרבה אהבה בין שני העמים".

באשר למפגש עם הילדים, אמר הברזילאי: "הדבר הכי חשוב היה לראות את הילדים. החזקנו את ידיהם, שיחקנו איתם כדורגל ונתנו להם תקווה. אני מברך את הממשלה הישראלית, כי המקום הזה מטפל באנשים מכל העולם. כשמדובר בילדים, לא עושים חשבונות".

קאפו התלהב מאוד מישראל, ואף היה מוכן למשחק חוזר: "מוכן להגיע שוב כשיזמינו אותנו. מקווה שזה יהיה בקרוב, ואבוא עם כל המשפחה. אמליץ גם לאחרים להגיע לישראל, זו ארץ מתקדמת הרבה יותר מאשר ברזיל". ומה בקשר לכדורגל? "המשחק כאן יכול להשתפר, לשחקנים הישראלים אין מספיק ניסיון בחו"ל, קצת יותר ניסיון והם ישתפרו".

לאחרונה, הברזילאי הפך לשגריר במדינתו של החברה הישראלית VeganNation, המפתחת מערכת הוליסטית טבעונית ראשונה בעולם. היום הברזילאי ביקר במשרדי החברה, שתשיק, יחד עם הכדורגלן והליגה הברזילאית תכנית חינוך כדי לפעול בקרב הנוער בנושאי קיימות. האם זה יהפוך את הברזילאים לטבעונים? קאפו השיב בחיוך: "יש יותר סיכוי שישראל תזכה למונדיאל, מאשר שהברזילאים יעברו לטבעונות".