דויד וייה: "אהיה בעלים של מועדון חדש"

הספרדי הודיע על פרישתו ועל הקמת קבוצה בניו-יורק ב-2021

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.11.19 - 18:02
הרפתקאה חדשה. וייה. (gettyimages)
הרפתקאה חדשה. וייה. (gettyimages)

תגיות: דויד וייה

תחילת כתבה

להצהרה מעניינת כזו אף אחד לא ציפה: הסקורר הספרדי, דויד וייה, שמשחק כיום בקבוצת וויסל קובה היפנית, הודיע כי יפרוש בתום העונה ויהיה אחד מהבעלים של מועדון כדורגל חדש, בשכונת קווינס בניו-יורק.

וייה - שלפני מספר שנים היה אחד החלוצים הלוהטים בעולם, כולל עבר בברצלונה, אתלטיקו מדריד ואף 59 כיבושים שערים בנבחרת ספרד (שיאן הכיבושים) - יהיה אחד מבעליה של קבוצת קווינסברו אפ. סי, יחד עם איש העסקים האמריקני, ג'ונתן קראנה. הקבוצה החדשה תהיה הראשונה בתולדות שכונת קווינס, והיא צפויה להתחיל את פעילותה המקצועית בתחילת שנת 2021. היא תשחק באיצטדיון חדש שנבנה בימים אלו בעיר, ותצטרף ישירות לליגת המשנה בארה"ב, ה-USL.

כדי להגיע למועד ההצטרפות לליגה בעוד שלוש שנים, החלו בעלי המועדון שהודיעו היום (שלישי) על הקמתו, להפעיל אקדמיה לילדים ונוער, שמטרתה הראשית היא להכין שחקנים לקבוצה הבוגרת וליצור בסיס טוב לקבוצה שתקום.

וייה, שמסיים השנה את החוזה שלו ביפן, הבהיר באופן מאוד ברור איפה הוא רואה את העתיד שלו ולאן יפנה את מאמציו. הספרדי יהפוך לבעלים של מועדון עם חזון מאוד ברור ושאפתני, לצמוח בשוק הספורט האמריקני ולהיות מהמובילים בתחום.