"מסי לא מרים ידיים": התקשורת מגיבה ל-2:2

בארגנטינה מחמיאים לרוח הקרב של הנבחרת אחרי בלומפילד: "הוכיחה שהיא לא מתכוונת לוותר", ועם זאת התעקשו: "סקאלוני צריך להחליט". באורוגוואי הצדיעו להגנה ולקבאני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.19 - 07:00
תחילת כתבה

זה היה ערב למזכרת: ארגנטינה ואורוגוואי, שתיים ממדינות הכדורגל המפוארות בעולם, שלחו את נבחרותיהם ללהטט על הדשא של בלומפילד, ואמש (שני) שתיהן נפרדו בתיקו 2:2 "ידידותי", ומלא באירועים. זה היה ערב דרום אמריקני, עם עצבים דרום אמריקניים ושערים דרום אמריקניים, ולכן כדאי לבדוק מה אומרים בדרום היבשת, על המשחק שראינו ביפו.

"מסי אף פעם לא מוותר", היתה הכותרת של ה"אולה" הארגנטינאי בתום המשחק. "הסיומת של מסי ברגל שמאל חתמה קלאסיקו אנרגטי, שלא הראה הרבה מהנבחרת החדשה, אבל הוכיח שוב שהיא לא מתכוונת להרים ידיים", סיכמו שם את המשחק בבלומפילד.

"עבור הנבחרת, השנה נגמרה בניצחון על ברזיל ובתיקו עם אורוגוואי. לא ברור טיבה של האלביסלסטה, לפני המוקדמות, וסקאלוני יצטרך להכריע מי השוער (ארמאני או אנדראדה), וגם בנוגע למערך". בנוסף, התייחסו שם גם לתקרית בין מסי לחלוץ היריבה, אדינסון קבאני, ושם ציינו גם את הקשר לעימות של "הפרעוש" עם מאמן נבחרת ברזיל, טיטה, במהלך הניצחון במשחק הידידות הקודם, ביום שישי בריאד.

ב"TYC", מנגד, גם כן נשבה רוח של אופטימיות. "סיום חיובי", היתה הכותרת של האתר בתום ה-2:2. "לארגנטינה היתה היוזמה לאורך המחצית הראשונה, גם אם לא מצאה את הדרך אל השוער מרטין קמפאניה. הקבוצה של סקאלוני שיחקה חיובי, וחיפשה להבקיע, אך לא היה לה מספיק כוח בהתקפה". מנגד, שם ביקרו את שיטת המשחק של אוסקר טבארס. "אורוגוואי עסקה יותר מדי בנסיונות הכלה של התקפות היריב, ובהתקפה הראשונה שלה במשחק הצליחה להבקיע ע"י אדינסון קבאני".

ומה באורוגוואי? גם באתר "פוטבול" המקומי הסכימו שזה היה הכיוון הכללי: ארגנטינה תוקפת, הסלסטה מתגוננת. עם זאת, טענו בכותרת של סיכום המשחק כי "הנבחרת היתה יכולה להשיג גם ניצחון, ורק שער בתוספת הזמן מנע זאת ממנה". כן שיבחו שם את ההתגוננות בעשר הדקות האחרונות, בטענה ש"ארגנטינה לא הצליחה לשבור את החומה ההגנתית של אורוגוואי" (כמובן, למעט הפנדל). כמו כן, ציינו שם את האירוע החגיגי של קבאני, שכבש את שערו ה-50 בנבחרת.

גם בספרד כמובן סיקרו את האירוע הענק בבלומפילד. ב"אס" השתמשו בכותרת: "מסי אמר את המילה אחרונה". ב"מארקה" החמיאו לפרעוש עם המונח "בלתי נגמר".