"לא נכנעתי ללחצים. לא הכל צריך לשמוע"

ריינשרייבר אחרי המשחק בבלומפילד: "זו פסגת הקריירה שלי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.11.19 - 06:14
תחילת כתבה

בגיל 39, רועי ריינשרייבר הגשים חלום. עד אמש (שני), הוא שפט נבחרות קטנות, מועדונים גדולים כמו לאציו וסנט אטיין בליגה האירופית או משחקים גדולים בישראל, דוגמת הדרבי התל אביבי או גמר גביע המדינה.

אבל אחרי עשר שנים בליגה שלנו, אתמול הוא רשם את ההישג הגדול ביותר בקריירה שלו: ניהול משחק הידידות הענק בבלומפילד בין ארגנטינה לאורוגוואי, שהסתיים בתיקו 2:2. אחרי מעט מאד שינה, ורגע לפני יציאה לקורס VAR, שיעבור בטורקיה, הוא התפנה לראיון בערוץ הספורט.

"עשיתי הכנה טובה יחד עם כל הצוות שלי: דודו ביטון, דביר שמעון וגל ליבוביץ'", אמר ריינשרייבר לאחר המשחק הגדול, "וצלחנו את המשימה. עם שריקת הסיום כולם לחצו יד ואיחלו בהצלחה, סיימנו את המשחק עם 11 נגד 11 וכולם בריאים".

התרגשת בלילה שלפני?
"כשידעתי על המשחק, לא הצלחתי להראות התרגשות, כי הייתי מרוכז במשימה אחרת (לשמש כשופט רביעי במשחק בו שפט אוראל גרינפלד), אבל בשעות שלפני המשחק? בהחלט התרגשתי".

בוודאי לא קל לשפוט עם כל כך הרבה שחקנים גדולים על הדשא.
"זו בהחלט משימה מאד מאתגרת. היתה המון עבודה והיו גם הרבה אירועים. שחקנים ביקשו פה כרטיס ושם עבירה, אבל לא נכנעתי ללחצים. היה לי חשוב לנהל את המשחק ולא להיגרר לענישה מהירה. מצד שני, ברגע שהיו תיקולים חריפים, שלפתי צהוב בלי לחשוב פעמיים".

היית נוכח גם בעימות המילולי בין ליונל מסי לאדינסון קבאני.
"היה 'טראש טוק' ביניהם, במהלך המשחק, אז נכנסתי ביניהם כדי להפריד. אני לא מדבר את השפה, ולא מבין מה הם אומרים. אם הייתי מבין, יכול להיות שהייתי גם פועל אחרת. שחקנים כמו גודין וסוארס מחו כנגדי, אבל במשחק אנחנו השופטים יודעים: לא כל דבר צריך לשמוע".

כל האוהדים חיכו לסלפי עם מסי. לך יש כמה תמונות איתו?
"לא ביקשתי סלפי, חתימה או חולצה. באתי בשביל לעבוד כשופט, לא כצופה שבא ומחפש איזו מזכרת. מבחינתי, הכל היה מקצועי, ויש חלוקה ברורה בין שופט המשחק למשתתפים".

בסופו של דבר, אתה שלם עם ההחלטות שלך?
"הייתי קרוב לאירועים, הראיתי נוכחות והכל עבר חלק, מקצועית ותקשורתית. לכן אני בהחלט יכול להיות מרוצה. השערים שאישרתי והפנדל ששרקתי עברו בצורה שקטה. ללא ספק, זו פסגת הקריירה שלי".