מסי: "בלתי נתפס, בכל פעם זה מרגיש אחרת"

מסי דיבר אחרי הזכייה השישית: "לא יודע אם אני הטוב בהיסטוריה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.19 - 14:16

תגיות: ליונל מסי

תחילת כתבה

לפני עשר שנים עולם הכדורגל הכתיר זוכה חדש לכדור הזהב, ליונל מסי שמו. באותו היום, אף אחד לא חשב שעשר שנים מאוחר יותר, הילד בן ה-22 ישבור כל שיא אפשרי ויניף את כדור הזהב השישי שלו, אבל הזמן חלף ואמש (שני) הגיע הרגע המיוחל.

כעת, מסי לבד בפסגה עם שש זכיות, ובראיון ל"פראנס פוטבול" גילה: "הערכתי את זה שהיו לי חמישה כדורי זהב והייתי היחיד שעשה את זה. כשרונאלדו השתווה אליי, אני חייב להודות שזה קצת פגע בי. לא הייתי היחיד הפסגה. אבל זה היה הגיוני, אפילו זה אם זה נחמד שאתה היחיד עם חמש זכיות".

מסי נשאל אם ההישג הופך אותו לכדורגלן הגדול בכל הזמנים, אך שמר על צניהות: "האמת שקשה לומר, היו שחקנים מצוינים אחרים וקשה להשוות אליהם. כמו רונאלדו, כמו ניימאר וכמו אמבפה. לכל אחד יש את ההעדפה שלו. בכנות, אני לא יודע אם אני הטוב בהיסטוריה. הייתי בר מזל כדי לזכות בכדור זהב נוסף ולהיות היחיד עם שישה תארים, וזה משמח אותי מאוד".

עוד אתמול, מלך השערים בעולם, זה שכבש נגד הכי הרבה קבוצות בליגת האלופות, אלוף אירופה ארבע פעמים ועוד אינספור טייטלים מפוצצים, נשא נאום אחרי הזכייה.

"קודם כל אני רוצה להודות למצביעים ולאלו שרצו לראות אותי זוכה בתואר", הוא אמר לאחר ההכרזה. "תודה לכל השותפים שלי לדרך, בקבוצה ובנבחרת. השנה האחרונה הייתה מדהימה עבורי. לפני עשר שנים זכיתי בכדור הזהב הראשון שלי כאן בפאריס. אני זוכר שהגעתי עם האחים שלי, הייתי בן 22 בלבד, זה היה בלתי נתפס. היום, עשר שנים אחרי, קיבלתי את הכדור השישי שלי, ברגע מרגש עם אשתי וילדיי. בכל פעם זה מרגיש אחרת".
 
"מעולם לא הפסקתי לחלום", הפרעוש הוסיף בנאום המרגש שלו. "תמיד נהנתי מכדורגל ואלוהים בירך אותי בכמה שנים נוספות להינות מהענף שאני כל כך אוהב. אני עדיין רוצה להשתפר, אבל זה לא יהיה כל כך פשוט כי הזמן עובד מהר ומהר יותר".

מאוחר יותר, מסי יצא מהאולם המפואר וראה את כל אנשי התקשורת נוהרים לכיוונו, כאשר השאלה העיקרית הייתה בנוגע לעתידו בברצלונה. "מה שאני מרגיש עבור בארסה זה יותר מכל חתימה על כל דף בעולם", הוא ענה בחיוך.