"כמו תיירי הנרי": טורקיה מאוהבת בטוני וואקמה

"המחסל"; "לא ניתן לעצירה"; "איפה מצאו אותו? לא ידענו שבישראל יש שחקנים כמוהו". כמו את ב"ש, טוני וואקמה הפך את גם טרבזונספור למועמדת אליפות. הצצה לטירוף סביבו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.20 - 14:13

תגיות: טוני וואקמה

תחילת כתבה

זה כבר נהיה עניין שבשגרה, אבל ככל שעובר הזמן סכום העברה של 1.8 מיליון יורו ששילמה טרבזונספור להפועל ב"ש תמורת טוני וואקמה נראה מצחיק. אקס הפועל ב"ש חווה כעת את התקופה הטובה בקריירה כרגע (מסתבר שהוא יכול להשתפר) ואמש (ראשון) הוביל את קבוצתו ל-0:6 מרשים בזכות צמד ובישול מול קאסימפשה.

בטורקיה מנסים למצוא סופרלטיבים חדשים לטוני וואקמה, ופשוט התמוגגו מהשילוב שלו עם החלוץ הנורבגי, אלכסנדר סורלות', כשהשנה השניים כבשו 22 שערים. מבחינה אישית, וואקמה סופר כבר 7 שערים ושישה בישולים, כשבסך הכל בשנה וחצי הוא השלים 16 שערים ו-14 בישולים, פשוט מדהים.

"וואקמה הוא כמו של תיירי הנרי - הוא מהתל השחקנים ועושה ככל העולה על רוחו בליגה. פשוט מדהים", החמיאו בטורקיה, "טרבזונספור היא הקבוצה של וואקמה, ולא של סטארידג' או אובי מיקל. הניגרי הוא המחסל, זה שלא משאיר שום סיכוי לאף יריבה".

באולפן הטלוויזיה ששידר את המשחק לא הבינו מאיפה וואקמה "נפל עליהם": "איך מצאו את השחקן הזה? יש שחקנים כאלה בישראל. הוא פשוט מרעיד את הליגה הטורקית. לא ייאמן שהוא נקנה בסכום כזה".

אחרי 18 מחזורים, טרבונזספור מדורגת במקום השלישי בטורקיה, רק 5 נקודות מתחת למוליכה המפתיעה סיבאספור. בכלי התקשורת שמסקרים את קבוצתו בטוחים שביכולתו של הניגרי להוביל את הסגולים לתואר: "עם הכושר הנוכחי של וואקמה וסורלות', אין שום סיבה שלא להתחיל לפנטז. טוני גורם לכולם להאמין, והאמת? יש סיבה להיות אופטימיים".

כל הממים מהרשתות החברתיות על ההצלחה של הניגרי בטורקיה