שבצ'נקו: "המצב מזכיר לי את צ'רנוביל"

מאמן נבחרת אוקראינה חושש מהמגפה: "אל תנסו לצאת החוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.20 - 17:33
תחילת כתבה

אנדריי שבצ'נקו בילה שבע שנים מרגשות באיטליה, לפני שחזר לשנת פרידה נוספת במילאן. חלוץ העבר המצטיין שמאמן כיום את נבחרת אוקראינה, דיבר על התחושות הקשות לאור המצב שהעולם נקלע אליו, על הילדות והאירוע ההיסטורי שהמגפה מזכירה לו, וגם שלח מסר לעם האיטלקי.  

"אני נמצא בלונדון, אני גר מחוץ לעיר. אני סגור בבית כבר עשרה ימים", פתח שבצ'נקו. "אנחנו חיים את הימים הקשים האלה עם תקווה, תקווה שהדברים ישתפרו, הפתרון היחיד הוא לכבד את החוקים של הממשלה. תשארו בבית, תנו לרופאים לבצע את העבודה שלהם. הם הגיבורים האמיתיים של התקופה הזו".

'שבה' שכיכב בדינמו קייב לפני שעבר לרוסונרי, נזכר בימים מדאיגים אחרים שחווה בתור ילד: "חייתי בסיטואציה דומה כשהייתי בן 9 ואסון צ'רנוביל התרחש. זו הייתה תקופה קשה. אסור לעשות שטויות, אל תנסו לצאת החוצה. אנחנו לא יודעים אם יש לנו את הווירוס או לא, יש אנשים רבים שיכולים להיות מדבקים. אסור לחשוב רק על עצמנו, אלא על כל אלה שיכולים להיפגע".

לסיכום, שבצ'נקו העביר מסר לאנשים בארץ המגף: "אני רוצה להצדיע לכל האיטלקים, אני תמיד קרוב אליהם, חיבוק גדול. קדימה איטליה, אנחנו יכולים לעשות זאת ביחד".