העונה בבלגיה תסתיים, ברוז' תוכתר לאלופה

הראשונה מתוך רבות? הליגה לא תחודש, היורדות ייקבעו בהמשך

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.04.20 - 15:11
תחילת כתבה

אחרי שעונת 2019/20 הופסקה בעקבות נגיף הקורונה ועדיין לא ברור אם ומתי תחודש, ליגה ראשונה באירופה החליטה לקבל הכרעה בנושא. הליגה הבלגית הודיעה היום (חמישי) שהיא קוראת לבטל את המשך העונה ולסיים אותה בדירוג הנוכחי, כך שקלאב ברוז' תוכתר לאלופה.

דירקטוריון הליגה הבלגית התכנס היום, והחליט שמאחר שלפי החלטות הרשויות סביר להניח שלא ניתן יהיה לחדש את העונה לפני ה-30 ביוני ולכן מתוך דאגה לבריאות השחקנים וכדי לא להפעיל לחץ על השירותים הרפואיים, המשך הליגה בוטל ולמעשה הדירוג הנוכחי יהיה הסופי ל-2019/20. ההחלטה הסופית צפויה לעלות להצבעה בעוד כשבועיים, ב-15 באפריל.

"הדירקטוריון החליט פה אחד כי לא רצוי, לא משנה מה התרחיש הצפוי, להמשיך בתחרות לאחר ה-30 ביוני", נכתב בהודעה הרשמית. "הדירקטוריון גיבש בפני האסיפה הכללית חוות דעת והחליט פה אחד לא לחדש את העונה ולקבל את הטבלה הנוכחית כסופית".

אחרי 29 מחזורים, קבוצתו של פול קלמנט הוליכה את הליגה עם 70 נקודות, 15 יותר מגנט שבמקום השני, וכעת היא צפויה להיות מוכתרת לאלופה בפעם ה-16 בתולדותיה, אחרי שאיבדה את הכתר בעונה שעברה לגנק. עם זאת, בנוגע לעולות מהליגה השנייה והיורדת אליה טרם התקבלה החלטה, ועדיין לא ברור אם הליגה תוגדל בשנה הבאה.

כעת, יהיה מעניין לראות אם מדובר בלבנה הראשונה שתחל את אפקט הדומינו, וכמה ליגות נוספות יילכו כעת בעקבותיה של הבלגית, לעומת אלה שבכל זאת ינסו לחדש את העונה, כדי למזער נזקים ככל הניתן מהעונה הנוכחית.