אופ"א והקבוצות סיכמו על תאריכים לחזרה

דיווח: הליגות יחזרו ביולי, המפעלים האירופיים באוגוסט

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.04.20 - 14:16
תחילת כתבה

מתי יחזור הכדורגל לחיינו? בכל יום צצים אינספור תאריכים אפשריים ודיווחים כאלה ואחרים וגם היום לא שונה מהם. בתקשורת הספרדית דווח שהאופ"א והמועדונים באירופה הגיעו לסיכום על מתווה חדש לסיום עונת 2019/20 על המגרש.

אז איך הוא ייראה? לפי "קרדנה סר", הליגות יערכו ויסתיימו בחודש יולי ואילו המפעלים האירופים - ליגת האלופות והליגה האירופית - יושלמו במהלך חודש אוגוסט. מלבד זאת, בין סיום העונה הנוכחית לתחילת הבאה יפרידו שלושה שבועות בלבד וגם פגרות חג המולד בליגות השונות צפויות להיפגע.

ומתברר שישנו מקום לאופטימיות גם בקרב המועדונים הבכירים בישראל. משחקי מוקדמות הליגה האירופית וליגת האלופות עשויות להיערך במתכונת של משחק נוקאאוט אחד על מגרש נייטרלי, מה שיוכל להוות יתרון עבור מכבי תל אביב, מכבי חיפה ויתר הקבוצות שצפויות להיכלל בשלבים המוקדמים של המפעלים האירופיים הבכירים.

כדי שהמתווה הזה ייצא לפועל כמובן שקודם כל יהיה צורך לוודא כי הכדורגלנים נקיים מנגיף הקורונה. ההתאחדות האיטלקית הודיעה שהיא מתכננת לערוך במהלך חודש מאי לכלל השחקנים בליגות המקצועניות בדיקות כדי לוודא שהם לא סובלים ממנו, מה שיאפשר לשוב לאימונים כחודש לפני המשך הליגות לפי המתווה של אופ"א.