"היו כמה איומים על חיי": קאריוס נזכר

הימים שאחרי הגמר והעתיד בליברפול. השוער עונה למבקרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.04.20 - 16:35
תחילת כתבה

אחד השחקנים שהתקופה הזאת של 'לקראת-סוף-עונה' דווקא מעלים זכרונות לא כל כך טובים, הוא לוריס קאריוס. שוערה של ליברפול, שבעצם נמצא בהשאלה בבשיקטאש, היה על המוקד לפני שנתיים בעקבות הטעויות המזעזעות בגמר ליגת האלופות שהובילו לניצחון של ריאל מדריד על המייטי רדס. היום (רביעי) הוא אישר בראיון לאתר "בילד" הגרמני כי הוא גם קיבל איומים על חייו בתקופה שאחרי ההפסד.

"היו כמה כאלה, אבל אני לא יכול לקחת את זה ברצינות", הוא אמר. "מדובר באנשים שכותבים דברים בצורה אנונימית ואפילו לא מראים את הפרצוף בפרופיל שלהם. שחקנים לפעמים מקבלים הודעות עוינות וקיצוניות באינטרנט, ואם קוראים את הכל אז אי אפשר לישון למשך יומיים".

"זה משוגע הדברים שאנשים מוציאים החוצה תחת המסווה של אנונימיות, כולל דברים גזעניים ופוגעניים. אי אפשר להאשים את האוהדים אם הם שורקים בוז לשחקן, הם שילמו על כרטיס ויש להם זכות להיות לא מרוצים. שחקן מקצועני צריך לדעת להכיל את זה. אבל אם זה מגיע לפגיעה אישית או איומים על החיים, זה עובר את הגבול".

השוער מודה כי הצורה בה ניסה להתעלם מהביקורות הקשות הייתה לא כל כך נכונה: "למדתי הרבה מהמקרה הזה. בדיעבד, אני חושב שהייתי צריך לטפל בנושא הזה באופן הרבה יותר אגרסיבי מבחינה פומבית. סבלתי מזעזוע מוח בעקבות ההתנגשות עם סרחיו ראמוס, וזה הגביל את הראייה המרחבית שלי. כשפורסמו התוצאות של הבדיקה, היו הרבה הערות פוגעניות מתחת לחגורה. אני באמת לא מבין איך אנשים יכולים ללעוג למישהו שנפגע באופן קשה בראשו. הטעויות שלי לא נאמדו בצורה הוגנת, והתגובות היו ממש לא מכבדות".

מאז אותו גמר, קאריוס לא רשם עדיין עוד הופעה במשחק תחרותי בליברפול, שכן במהלך תקופת הקדם עונה של 2018/19, המנג'ר יורגן קלופ העדיף להביא את אליסון. "אני מתכתב הרבה עם מאמן השוערים ג'ון אכטרברג, כמעט כל שבוע. מדי פעם גם עם יורגן קלופ. אני בקשר טוב עם כולם שם, אף פעם לא הייתי מנותק. יש לי חוזה עד 2022, זו עובדה. אבל כרגע אני מתרכז בעונה שלי עם בשיקטאש. ממש מוקדם לדבר על הקיץ הקרוב, במיוחד עכשיו כשאף אחד לא יודע מה לעשות בגלל נגיף הקורונה".