אנדרס אינייסטה: "השער בגמר המונדיאל הציל אותי מדיכאון"

קשר נבחרת ספרד לשעבר חשף שסבל לאחר מותו של חברו דני חארקה: "הייתי במצב עדין"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.05.20 - 14:40
אינייסטה חוגג את השער ההיסטורי (Getty)
אינייסטה חוגג את השער ההיסטורי (Getty)
תחילת כתבה

השער של אנדרס אינייסטה בגמר מונדיאל 2010 הוא לא רק הגדול ביותר בתולדות נבחרת ספרד, אלא מתברר שלא פחות מכך, בחייו האישיים של הקשר. בראיון ל"בילד", סיפר אינייסטה שלהבקיע לשערו של מארטן סטקלנבורג עזר לו לצאת מדיכאון שבו היה שרוי בעקבות מותו של חברו, דני חארקה.


"לצערי היה לי רצף של חוויות מצערות, למרות שמאוד הצלחתי בתקופה הזאת", סיפר אינייסטה והתייחס למותו המפתיע של קפטן אספניול. "חבר שלי דני חארקה מת באוגוסט 2009, מה ששם אותי במצב עדין והייתי צריך עזרה מקצועית. זה היה בוודאות החלק הכי קשה בחיים שלי. זה היה נהדר עבורי שקיבלתי תמיכה מזוגתי אנה, וכמובן מההורים".

את השער ההיסטורי כבש אינייסטה בדקה ה-116 בגמר נגד הולנד בדרום אפריקה, וחגג אותו עם חולצה שעליה נכתב: "דני חארקה תמיד איתנו. קצת יותר מעשר שנים לאחר מכן, הקשר תיאר את השער כ"תחילתו של השיפור", והוסיף: "למזלי, השלב הזה שייך לעבר".

זו אינה הפעם הראשונה שבה אינייסטה, שמשחק כיום בוויסל קובה היפנית, מדבר על הקשיים הנפשיים שחווה בקריירה. למרות שהוא נחשב לאחד מהגדולים ביותר בברצלונה, סיפר בעבר שהיה לו קשה להסתגל למועדון: "אתה מרגיש שזה לא אתה, שאתה לא נהנה מדברים, שאנשים מסביבך הם רק אנשים".

"אין לך רגשות או תשוקה", הוסיף. "אתה מרגיש ריק ומגיע רגע שאתה מבין שאתה לא יכול יותר. הייתה לי היכולת לראות שאני צריך עזרה והדבר החשוב ביותר הוא שלא איבדתי את הניצוץ בזמן הזה".