דיווח: אושרה הגעת אוהדים בליגה הסרבית

תקדים: הקהל יוכל להיכנס לאצטדיונים מיום שני, עם שמירה על מרחקים. וגם: ארבעה נדבקים חדשים באנגליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.20 - 22:06
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

נגיף הקורונה עדיין לא נעלם והבהלה ברחבי אירופה ממשיכה להתקיים, אבל זה לא עוצר מדינות רבות מלהיערך לאפשרות להחזיר את חובבי הספורט למגרשים על מנת להקל על המצב הכלכלי הקשה שנוצר. אחת הראשונות שצפויה לעשות זאת היא סרביה, שכן היום (רביעי) פורסם כי כבר ביום שני משחקי הכדורגל בליגה הבכירה יתקיימו עם קהל.

הליגה הסרבית תשוב לפעילות מלאה עם חידוש המשחקים ביום שישי הקרוב, עוד יומיים. אולם, המחזור הראשון מאז תחילת המגפה ייערך ללא האוהדים ביציעים, על מנת לוודא קודם שכל הגורמים השונים פועלים בהתאם להנחיות ואין תקלות בדרך. במחזור שלאחר מכן, החל מה-1 ביוני, האוהדים יקבלו אישור להיכנס.

מהדיווחים עולה כי בינתיים הכמות של האנשים תוגבל (כנראה ל-1,000 צופים בלבד), וכן כל אוהד יתבקש לשמור על מרחק של לפחות מטר אחד מכל אוהד אחר. ההחלטה התבצעה בשיתוף של ההתאחדות הסרבית עם הממשלה ובפרט משרד הבריאות.

בעניין אחר, בליגה האנגלית קיימו את סבב הבדיקות השלישי (1008 בדיקות סך הכל נעשו היום) על מנת לזהות מקרים של הידבקויות, וגילו כי ארבעה אנשים נוספים נמצאו חיוביים בנגיף. לא ברור עדיין אם מדובר בשחקנים בלבד, אבל כן ידוע כי הם מגיעים משלושה מועדונים שונים. מספר השחקנים/אנשי צוות שחלו עד כה בפרמייר ליג עומד על 12.