משחק ילדים: 1:10 לסוצ'י בחסות הקורונה

הבוגרים נכנסו לבידוד, רוסטוב עלתה עם הנוער וחטפה תבוסה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.20 - 08:38
תחילת כתבה

מגיפת הקורונה הייתה אחראית ללא מעט סיטואציות ייחודיות בכדורגל העולמי, ואחת מהן קרתה אתמול במחזור ה-24 בליגה הרוסית, כשסוצ'י שהגיעה למשחק כמדורגת במקום ה-12, הביסה 1:10 את רוסטוב הרביעית.

הסיבה לתוצאה היוצאת דופן לא הייתה תצוגה של יחסי הכוחות האמיתיים בין הקבוצות או משחק מכור, אלא מגיפת הקורונה. בשבוע האחרון, שישה משחקני הסגל הבוגר של רוסטוב אובחנו כנשאים של הנגיף, מה שגרם לכך שכל הסגל והצוות המקצועי נכנסו לבידוד. סוצ'י סירבה לבקשה לדחות את המשחק בעקבות הנסיבות, ומחוסר ברירה רוסטוב עלתה למשחק עם שחקני הנוער שלה.

למרובה ההפתעה, דווקא רוסטוב הייתה זו שעלתה ליתרון בדקה הראשונה משער של רומן רומנוב בן ה-17, אך יחסי הכוחות התאזנו מהר מאוד עם שער עצמי של ולדימיר אברמוב בדקה השישית, ולחגיגה הצטרפו אלכסנדר קוקורין (15, 44, 51), אנטו זאבולוטני (44, 45+1),  דימיטרי פולוז (74, 86), איבן נובולטסב (53) וניקיטה קולדונוב (87).

אגב, למרות שספג עשירייה, שוער רוסטוב בן ה-17, דניס פופוב נבחר לאישר המשחק לאחר שרשם לא פחות מ-15 הצלות, כולל פנדל אחד. אך יחד עם זאת, על פערי הרמות העצומים במגרש יעיד הנתון שלסוצ'י היו 41 בעיטות לשער, מול שתיים בלבד של רוסטוב.

"קשה לדבר על דברים חיוביים, אבל הדבר החיובי היחיד הוא ששחקנים ערכו בכורה בליגה, והחלום להרכיב קבוצה שלמה משחקני אקדמיה התגשם", סיפר מאמן רוסטוב עד גיל 20, זאור טדייב, שניסה להסתכל בכל זאת על חצי הכוס המלאה. "כל השערים שנכבשו היו בגלל שהם היו חזקים יותר. שיחקנו עם שחקנים צעירים מאוד, ובמחצית השנייה רק אחד היה מעל גיל 18". נשיא המועדון, ארטאשס ארוטוניאטס ביקר את סוצ'י על סירובה לדחות את המשחק, וכינה את שחקניו הצעירים "אלופים לעתיד".