"רימו אותנו": עשור אחרי, פנטסיל לא שוכח

ב-BBC חזרו בזמן לאחד הרגעים הדרמטיים בתולדות המונדיאל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 12:37
תחילת כתבה

10 שנים עברו - ובגאנה לא שוכחים. אחד הרגעים הדרמטיים בתולדות הגביע העולמי אירע בתאריך זה בדיוק, לפני עשור, כאשר לואיס סוארס הציל בידו שער ודאי בדקה ה-120, שהיה שולח את "הכוכבים השחורים" לחצי הגמר. במקום זאת, ההכרעה עברה לדו-קרב מהנקודה הלבנה, והפעולה השנויה במחלוקת של החלוץ התבררה כגורלית במיוחד, שכן אורוגוואי ניצחה 2:4 בפנדלים והמשיכה היא לשלב הבא.

כעת, על רקע ציון הדרך - 10 שנים לדרמת הענק/שערוריה (החליטו בעצמכם) - ב-BBC החליטו לחזור בזמן אל אותו רגע בלתי-נשכח באצטדיון "סוקר-סיטי" ביוהנסבורג, והביאו את הצד של גאנה. שני שחקנים שהיו שם עבור הנבחרת האפריקנית צוטטו בכתבה, ואחד מהם הוא לא אחר מאשר ג'ון פנטסיל, אקס מכבי והפועל תל אביב, שגם היום - עשור אחרי - מתקשה לשכוח.

"מבחינתי, גאנה ניצחה באותו משחק. רימו אותנו", אמר מגן העבר, ששיחק 120 דקות באותו ערב, ונזכר ברגעים הדרמטיים: "אני זוכר שחשבתי 'הוא האיש האחרון על הקו, זה צריך להיות שער' - אז כבר התחלתי לחגוג. ואז הבנתי שהוחלט לשרוק לפנדל ואמרתי 'מה?!' צעקתי לעבר השופט: 'לא, לא', קח את הכדור לעיגול האמצע, קח את הכדור לעיגול האמצע'".

"אף שחקן אפריקני לא היה עושה את מה שסוארס עשה", טען פנטסיל והסביר: "האפריקנים הרבה יותר אתלטיים. אפילו אם הכדור היה רחוק ממני, הייתי מנסה לבעוט בו, בסגנון קונג-פו. זה עדיין כואב. אני עדיין מרגיש את זה בכל פעם שאני חושב על זה. הרבה דברים היו משתנים בכדורגל הגנאי, במדינה שלנו ובכלל באפריקה. אני לא יודע מתי אוכל לשכוח את זה".