הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ון אוגו קרא לחרם: "מחיר ששווה לשלם"

אקס ב"ש: "אם האלימות המשטרתית תימשך, לא נשחק בנבחרת ניגריה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.20 - 10:30

אם קיימת כותרת לשנים האחרונות בספורט העולמי, הרי שזוהי התקופה בה ספורטאים החלו להשמיע את קולם: סביב העולם, כדורגלנים, כדורסלנים ואתלטים הפנימו שכבר לא מספיק רק לשחק, אלא גם להשתמש בפלטפורמה על מנת להביע את מחאתם. תופעת האלימות המשטרתית, שמעסיקה מאוד את ארצות הברית, הגיעה גם לניגריה - שם נוצרה התנגשות גדולה בין כוחות המשטרה (ובעיקר של יחידה משטרתית מסוימת המכונה "Special Anti-Robbery Squad"), שהובילה (לטענת ארגון זכויות האדם אמנסטי) להרג של 12 מפגינים בבירה לאגוס. בתגובה, הפציר הנשיא, מוחמד בוחארי, במפגינים לחדול מהמחאות ומההתנגשות עם כוחות המשטרה.

ומי שהחליט לצאת אל האור היה ג'ון אוגו. שחקנה לשעבר של הפועל באר שבע, שלו 26 הופעות במדי הנבחרת הלאומית, החליט היום (שישי) להתייצב - וקרא לחבריו הכדורגלנים להחרים את משחקי הנבחרת. "מה הטעם לייצג את המדינה כאשר הפוליטיקאים, האנשים אותם אנחנו מייצגים, מתנהגים ככה? אני מרגיש שזה הדבר הנכון לעשות כרגע, עד שמישהו יהיה מוכן להקשיב. אם המצב הנוראי הזה יימשך עד החודש הבא, פשוט לא נשחק". יש לציין, כי בנובמבר מתוכננים לנשרים שני משחקים במוקדמות אליפות אפריקה נגד סיירה לאון (9 ו-17 לנובמבר).

"אני לא יודע אם באמת יהיה חרם. אני לא יודע היכן נמצאים השחקנים האחרים, אבל אני בטוח שכולם חושבים על זה עכשיו. איך אפשר יהיה לשחק כדורגל עבור המדינה, כשאני חושב על הקורבנות, על כל מי שנהרג? זה יהיה מחיר שראוי לשלם". יש לציין, כי גם חברו של אוגו לנבחרת, אודיון איגאלו (שמשחק היום במנצ'סטר יונייטד) הגדיר את הממשלה הניגרית כ"בושה לעולם". האם באמת הכדורגלנים יבחרו בצעד כה חריג? נצטרך לחכות ולראות.