"נתתי לו לנוח": רשלנות לפני מותו של מראדונה?

ימים ספורים אחרי הטרגדיה הנוראית, פרטים חדשים מיומו האחרון של אגדת העבר נחשפו. מהדו"ח השקרי אודות מצבו שנאלצה להגיש האחות המטפלת לרשויות ועד השתלשלות האירועים שהובילה את רופאיו לבצע בו החייאה. וגם: האזינו לרופאו מזמין את האמבולנס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.20 - 06:58
תחילת כתבה

רק שלושה ימים חלפו מאז מותו הואב של דייגו ארמאנדו מראדונה, אך פרטים מהשתלשלות האירועים של יומו האחרון ממשיכים לצוץ בתקשורת הארגנטינאית. הבוקר (שבת), נחשפה עדותה הסופית של האחות שטיפלה באגדת העבר ובה היא מספרת לפרטי פרטים על הקשיים של מראדונה ועל איך היא אולצה לשקר ש"הכל בסדר".

על פי הדיווח, דיאנה ג'יסלה מדריד, אותה אחות מדוברת, טענה כי כלל לא נכנסה לחדרו של מראדונה באותו בוקר וניסתה "לתת לו לישון" עד הגעתם של הפסיכיאטר והפסיכולוג האישיים שלו. לטענתה, היא נאלצה לכתוב עבור חברת "Medidom", החברה המספקת את האחיות והציוד הרפואי לטיפול ביתי, דו"ח שקבע כי המצב של מראדונה נמצא תחת שליטה.

בדו"ח נכתב כי מראדונה נשמע נע בחדרו בסביבות השעה 07:30 בבוקר והולך לחדר השירותים. לאחר מכן הוא חזר לנוח, ובשעה 09:20, כשהיה צריך לבצע בדיקה, סירב מראדונה לעשות זאת. עם הגעתם של הפסיכולוג והפסיכיאטר, קרוב לשעה 12:00, מראדונה כבר הפסיק להגיב לניסיונות הרופאים ובשעה 12:10 נמצא כי "אין לו דופק" והרופאים החלו "לבצע החייאה".

במקביל, בארגנטינה חשפו את שיחת הטלפון שביצע הרופא המטפל כשהזמין למראדונה אמבולנס בדחיפות. "אני צריך אמבולנס דחוף לשכונת סן אנדרס", אמר ד"ר לפולדו לופז בשיחה. "יש פה אדם שככל הנראה נכנס לדום לב ודום נשימתי, יש רופאים שמסייעים לו בינתיים". ההקלטה המלאה - בנגן הווידאו למעלה.  

בתוך כך, נזקי מסע האשכבה של מראדונה ממשיכים להופיע. אחרי שתמונותיו הופצו ברשתות על ימי שלושת עובדי בית הלוויות, הגיע תגובת הפרקליטות הארגנטינאית. תחילה, יש לציין, השלושה פוטרו מעבודתם - זאת לאחר שספגו איומים וקללות ברשתות. במקביל, הפרקליטות הגישה לבית הלוויות מכתב ובו נאמר כי הייתה התנהלות לא נכונה ומעשים שגבלו ברשלנות. אחד העובדים שפוטר התנצל על הדברים בראיון במולדתו.