הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תפנית: הסנקציה של פיפ"א למשתתפי הסופרליג

הארגון בהודעה רשמית חסרת תקדים: "לא תוכלו לשחק במונדיאל או בכל הטורנירים של שש הקונפדרציות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.21 - 13:30

תגיות: סופר ליגפיפא

תחילת כתבה

בפיפ"א שיגרו היום (חמישי) הודעה רשמית חסרת תקדים לאור כל הרחשים בנוגע לאפשרות להקים מפעל אירופי חדש בכדורגל - ה'סופר ליג'. הארגון ששולט בענף בכל העולם אינו מעוניין שמועדונים יצטרפו למפעל שכזה, שאמור לפעול מחוץ לשליטה של פיפ"א (קצת בדומה למה שקורה עם היורוליג), אך כדי למנוע זאת הוחלט לפרסם כי יופעלו סנקציות על שחקנים שייקחו חלק - מצב שמעמיד את הקבוצות בסיטואציה לא נעימה בכלל.

בהודעה הרשמית נכתב כי כל שחקן שייטול חלק בליגה כזאת, אם תקום, לא יוכל להשתתף בתחרויות של פיפ"א ו-6 הקונפדרציות המוכרות (יורו, מונדיאל, קופה אמריקה וכו'). "אנחנו מזכירים שלא נכיר בטורניר כזה. כל המעורבים לא יורשו להשתתף בתחרויות המוכרות שלנו", כך נכתב.

על החתום: ג'יאני אינפנטינו (נשיא פיפ"א), שייח' סלמן בן איברהים אל חליפה (נשיא AFC - אסיה), קונסטנט עומארי (נשיא CAF - אפריקה), ויטוריו מונטליאני (נשיא Concacaf - צפון ומרכז אמריקה), אלחנדרו דומינגס (נשיא CONMEBOL - דרום אמריקה), למברט מלטוק (נשיא OFC - אוקיאניה) ואלכסנדר צ'פרין (נשיא אופ"א).

כזכור, אותה "סופר ליג", נחשפה למעשה לראשונה לפני שנתיים ב"פוטבול ליקס", כשמסמכים שדלפו טענו על יוזמה מצד הקבוצות הגדולות להקמת ליגה סגורה. חשוב להדגיש: הכל עדיין בגדר יוזמה שנמשכת כבר מעל שנתיים, הדרך מהתכנון ועד לביצוע - עדיין ארוכה מאוד.

הסיבה העיקרית לרצון של הקבוצות העשירות בעולם להקים ליגה סגורה ועצמאית היא שריבוי המשחקים הגדולים ביניהן, עשוי להגדיל את נתח ההכנסות שלהן משמעותית. זה אומר: הפערים הכלכליים רק יצמחו בין קבוצות הפאר ברחבי אירופה לבין מועדונים יותר צנועים.