משחק הפתיחה של יורו 2020 יתקיים עם קהל

ממשלת איטליה אישרה את האולימפיקו. אוהדים זרים יכולים להגיע למשחקים ברומניה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.04.21 - 18:59
תחילת כתבה

לקראת חודש ההכרעות של אופ"א באשר למארחות היורו, מתחילים לראות את האור. ממשלות איטליה ורומניה אישרו היום (שלישי) לרומא ובוקרשט לארח משחקים עם קהל במהלך טורניר הקיץ, כחלק מהתנאי שהוצב ל-12 הערים המארחות למרות משבר הקורונה.

רומא תארח ארבעה משחקים במהלך היורו, כולל את משחק הפתיחה בין איטליה לטורקיה ב-11 ביוני באולימפיקו וכן את אחד ממשחקי רבע הגמר. עדיין לא ברור כמה אוהדים יוכלו להיכנס למשחקים (שלושתם בבית א' של נבחרת איטליה), אבל ההתאחדות האיטלקית קיבלה אור ירוק מרשויות הבריאות במדינה להוציא לפועל את התכנית במגבלות הקורונה.

גם ממשלת רומניה תעמוד בהבטחתה ותאפשר קהל בארבעת המשחקים באצטדיון הלאומי בבוקרשט, כאשר שלושה מהם בשלב הבתים ואחד בשמינית הגמר. מדובר על 13,000 איש שיהוו 25 אחוז מהתפוסה באצטדיון. אגב, ברומניה אישרו כי אוהדים זרים שיש להם כרטיסים למשחקים, יוכלו להגיע למספר מצומצם של ימים במדינה.

רומא ובוקרשט מצטרפות לערים נוספות שכבר הכריזו כי בכוונתן להכניס קהל, כמו לונדון, גלזגו, קופנהגן וסנט פטרסבורג. אמסטרדם ובודפשט עדיין לא הצהירו על כך, אבל צפויות לאשרר את האירוח ולעמוד בתנאים של אופ"א. נותרנו רק עם מינכן, בילבאו, באקו ודבלין שעדיין מתנדנדות.