"בליברפול מתקשים לתקשר עם האוהדים בשפתם"

ב"את'לטיק" ביקרו את ההנהלה: "מי יכול לסמוך על הנרי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.21 - 19:41
תחילת כתבה

ההכרזה אמש (ראשון) על הסופר-ליג על ידי 12 מהמועדונים הבכירים ביבשת ממשיכה לטלטל את הכדורגל העולמי, ונראה שבעיקר את הכדורגל האנגלי, ש-6 קבוצות ממנו חתומות על ההצהרה. ב"אתל'טיק" פרסמו את המכתב לעובדי המועדון, מהמנכ"ל בילי הוגאן, שהגיע הבוקר לעובדים ובישר להם את מה שהיה ברור לאורך כל הלילה, ולא מעט ביקורת נמתחה על הנהלת האלופה האנגלית.

"כבר זמן לא מבוטל, מועדונים כולל אנחנו, מודאגים לא רק מעתיד הכדורגל האירופי לטווח הארוך, אלא גם באופן שבו הכדורגל מנוהל על ידי אופ"א", נכתב לעובדים. "המגפה העולמית האיצה גם את חוסר היציבות במודל הכלכלי הכדורגל האירופי הקיים, ולכן החלטנו להצטרף למועדונים המייסדים של הסופר ליג. הצפי הוא שעוד שלשוה מועדונים יצטרפו לעונת הפתיחה, שתחל בהקדם האפשרי. הסופר ליג היא העתיד של הכדורגל האירופי, ואם אנחנו רוצים להמשיך במסע שלנו להיות מועדון בר קיימא, עם שאיפה לצמוח ולהמשיך לזכות בתארים, עלינו בהחלט להיות חלק מהתהליך לשבת לשולחן, ולא להיות מחוץ לקבוצה".

"הטורניר השנתי החדש יספק צמיחה כלכלית ותמיכה משמעותית לכדורגל האירופי באמצעות התחייבות ארוכת טווח לתשלומי סולידריות בלתי מוגבלים, שיגדלו בהתאם להכנסות הליגה. תשלומי סולידריות אלה צפויים להיות בערך פי שלושה ממה שמושג כיום מתחרויות אופ"א. אחת ההתחייבויות המרכזיות של ליגת העל האירופית היא להגדיל מאוד את התמיכה הכספית בפירמידת הכדורגל".

"לאחר פתיחת התחרות לגברים, תושק גם ליגת נשים מקבילה שתסייע לקדם ולפתח את כדורגל הנשים. אנו יודעים כי ההודעה עוררה רגשות עזים, אך אנחנו מאמינים כי ההחלטה הזאת מהווה את האינטרס הטוב ביותר עבור ליברפול לטווח הארוך. חשוב לציין, זו  רקתחילת המסע ועכשיו נוכל להתחיל בתהליך איתכם, אוהדי ובעלי העניין המרכזיים שיעזרו לעצב נכון את התהליך.מיסע רב נוסף יגיע בהמשך, ואעדכן אתכם ככל שנתקדם במסע ונדון בנושא עם העירייה".

סיימון יוז מה"את'לטיק" ביקר את ליברפול בכך שהוגאן הפך לאדם הראשון מהמועדון שחתם בשמו על מסמך מטעם המועדון בנוגע לאן שפניו מועדות, בעוד הבעלים ג'ון הנרי נתן לג'ואל גלייזר ממנצ'סטר יונייטד לדבר  בשמו. בנוסף נטען שההנהלה נאבקת עם עצמה ולא מדברת בשפת האוהדים המקומיים, שהמילה "צמיחה" מחפה על עסקים מכוערים ושהתמונה הגלובלית אינה עולה בקנה אחד עם המציאות.

בנוסף, הוזכר שבקיץ 2019, יו"ר הקבוצה טים ורנר אמר לאת'לטיק שליברפול לא תומכת בתוכניות שלפגעו בכדורגל המקומי: "הכוונה הראשונה שלנו היא להכן על הכוח שטמון בפרמייר-ליג. אני לא רוצה לקחת חלק בשום דבר שיפגע בחוויה כאוהד ליברפול ושל הכדורגל האנגלי. בנוסף, רק לפני חודש הודה הוגאן לאוהדים, זאת למרות התכנונים של המועדון: "זה אף פעם לא מוהן מאליו, אבל בהעדרם של האוהדים באנפילד, קיבלנו תזכורת לערך הגדול שלהם".

"וגם אם הנרי אכן דיבר, איך מישהו יכול לסמוך על מה שיגיד?", סיכם יוז. "כשהוא בחר לשמור על שתיקה למרות שהיה במרכז התמונה הגדולה, ומקורבים אליו התעקשו שאכפת לו ממבנה הכדורגל האנגלי.  למרות הביקורת על התוכנית, ניתן היה לראות כמה יתרונות עבור אלה שצריכים את הכסף, אבל נראה שזה שונה. בקבוצת פנוויי הכי שונאים כשקוראים להם קפיטליסטים חמדנים, אך נראה שאיו תיאור מתאים יותר כרגע".