תם הטקס. אניילי: "הסופר ליג לא תוכל להמשיך ככה"

לאחר ההודעה על השהיה, בעלי יובנטוס וסגנו של פרס בפרויקט הודה בתבוסה: "אי אפשר בלי האנגליות". סיטי, ליברפול, יונייטד, טוטנהאם, צ'לסי, ארסנל, אתלטיקו ואינטר עזבו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.21 - 13:58

תגיות: סופר ליגצ'לסי

תחילת כתבה

הסופר ליג - סוף הסיפור. הלחץ מכל הכיוונים ואין ספור הביקורות והמחאות עשו את שלהן. אחרי שלל דיווחים על נטישה המונית של הפרויקט, הגיעו אמש (שלישי) ההודעות הרשמיות. מנצ'סטר סיטי הייתה הראשונה לבשר, ואחריה הצטרפו גם מנצ'סטר יונייטד, ליברפול, טוטנהאם וארסנל שנטשו באופן רשמי את המיזם המפוקפק.

במהלך הלילה, הליגה עצמה סירבה להודות בתבוסה והוציאה הודעה רשמית על "עצירה על מנת לעצב מחדש את הפרויקט", אך בהמשך היום כבר אפשר היה להבין לאן הרוח נושבת. אנדראה אניילי, בעלי יובנטוס וסגנו של פלורנטינו פרס בסופר ליג, הודה: "הסופר ליג לא תוכל להתקיים בלי האנגליות. אי אפשר להמשיך ככה".

יובנטוס טרם הודיעה רשמית על נטישה, וכך גם לא יתר בקבוצות שנותרו בליגה, אך ההמשך כבר ידוע. אחרי ש-6 האנגליות הכריזו על עזיבה, גם אתלטיקו מדריד ואינטר הודיעו רשמית שלא יהיו חלק מהסופר ליג. מי שטרם הודיע על עזיבה הם: הגברת הזקנה, מילאן וגם הספרדיות: ריאל מדריד וברצלונה, שייאלצו להתקפל.

מוקדם יותר, הדיווחים סיפרו כי צ'לסי רוצה להכין את הקרקע כדי לעזוב את המפעל עם מסמך בקשה להיפרד, ובמהלך הלילה עשתה זאת באופן רשמי. ברשת "סקיי" וב"טלגרף" יישרו קו עם הדיווח, שיצא לאוויר לפני ההתמודדות של הבלוז נגד ברייטון, כאשר האוטובוס של הקבוצה עדיין לא הצליח להיכנס לסטמפורד ברידג' בשל מחאה עצומה של האוהדים שחסמו את הכניסה. עם הפרסום ב-BBC, הקהל קפץ משמחה והמשיך עם המחאה.

אמש זרמו פרסומים ועדכונים של כתבים רבים ברחבי אירופה גם לגבי פרישתן האפשרית של ברצלונה ואתלטיקו מדריד. באחד הדיווחים נכתב כי ז'ואן לאפורטה לא יאשר את הכניסה של הקטאלונים לסופר ליג לפני שיראה שכל שאר הקבוצות יאשרו. כמו כן, בספרד דווח כי כל 12 הקבוצות נפגשו הלילה באמצעות "זום" על מנת לדון בהתפתחויות האחרונות - כאשר לאחר אותה פגישה הגיעו ההודעות הרשמיות.

במקרה של ליברפול, מה שהכריע היה גל עצום של זעם מצד תומכי המועדון, שבא לידי ביטוי גם במהלך המשחק של המייטי רדס אתמול מול לידס. בהמשך, שחקני ליברפול הצטרפו למחאה והוציאו הודעה משותפת לפיה "הם לא אוהבים את הרעיון ולא תומכים בו".