פרס לא מוותר: "לא נשארנו לבד בסופר ליג"

הנשיא אופטימי: "האנגליות לא עזבו, הן מתרגשות מהפרויקט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.21 - 01:00
תחילת כתבה

לאחר שפלורנטינו פרס ראה את פרויקט הסופר ליג קורס לנגד עיניו, ואמש (שלישי) נשיא הליגה הבריז ל'אל לארגוארו', הלילה הבוס הגדול הגיע אל תוכנית הרדיו כדי לספק תשובות, אך כמו פוליטיקאי פרס שמר על קור רוח ואופטימיות בנוגע למיזם של חייו.

"אולי לא הסברנו כראוי על פרויקט הסופר ליג, אבל אולי הערב אסביר זאת טוב יותר", פתח פרס את דבריו, ולמרות הנטישה של מרבית המועדונים פרס שמר על אופטימיות: "אף אחד לא השאיר אותי לבד בפרויקט הזה והוא עדיין לא נגמר, אך כרגע הוא מושהה. כבר שוחחתי עם ז'ואן לאפורטה וברצלונה מתכננת להמשיך".

"שוחחנו עם כל המועדונים כדי לראות כיצד הפרויקט הזה יכול להתקדם ויש לנו את הכסף. אני מאמין שהמועדונים האנגלים לא עזבו לגמרי. נמאס להם מהתגובה החוזרת שהפרויקט הזה ייצר, אך הם מאוד מתרגשים מהסופר ליג. היה מישהו מבין ששת המועדונים האנגלים שלא התעניין במיוחד בליגה והוא השפיע על האחרים".

נשיא ריאל מדריד התייחס גם לסיכוי שקיליאן אמבפה וארלינג הולאנד יחתמו בקבוצה: "זה בלתי אפשרי לצרף אותם בכללי, לא עבור ריאל מדריד בלי הסופר ליג. אנחנו ננסה לראות אם אפשר להחתים את אמבפה לעונה הבאה".

"אני קצת עצוב ומאוכזב. אנחנו עובדים על הפרויקט הזה של הסופר ליג כבר שלוש שנים כדי להילחם נגד המצב הכלכלי שעובר עלינו", הוסיף הנשיא. "מבין 12 המועדונים הפסדנו 650 מיליון יורו בעונה שעברה וברור שהפורמט הנוכחי הזה לא עובד. לא יצרנו את הסופר ליג כדי שהעשירים יתעשרו. מדריד אינו מועדון עשיר, אלא מועדון עשיר בתארים. קיבלנו איומים, עלבונות - זה נראה שאנחנו הרגנו את הכדורגל, אבל אנחנו עשינו זאת רק כדי להציל את הכדורגל".

על התגובה החריפה של אופ"א ופיפ"א נגד הפרויקט אמר: "הבעיות שהם הרגו אותנו כבר למחרת, בתוקפנות איומה. עשינו כמה טעויות בוודאות. אבל הם ידעו מה אנחנו הולכים לעשות, וחיכו לנו. אנחנו לא מפחדים מהם".

ומה עם סאגת סרחיו ראמוס? "אני מאוד אוהב את סרחיו והוא כמו הבן שלי אבל חידוש החוזה שלו תלוי אך ורק בו. אנחנו חייבים לפתור קודם לכן את מצבנו הכלכלי. אני מאוד רוצה שהוא יישאר איתנו ואני עשיתי הכל כדי שזה יקרה".