"צ'פרין יציע להדיח את בארסה, ריאל ויובה"

נשיא אופ"א בוחן הרחקה מאירופה לשנתיים של שלוש הקבוצות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.05.21 - 07:05

תגיות: סופר ליג

תחילת כתבה

למרות שהסופר ליג לא צפויה לצאת לדרך בעתיד הקרוב, אין ספק שנמשיך לראות את השלכותיה, במיוחד בנוגע לשלושת המועדונים שעדיין נותרו בפרויקט: יובנטוס, ריאל מדריד וברצלונה, שעלולות למצוא את עצמן גם מחוץ לליגת האלופות.

לפי דיווח הלילה (בין שישי לשבת) ברדיו "קופה" הספרדי,  נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, יציע להדיח את השלוש מכל מסגרת אירופית בשנתיים הקרובות, הצעה שצפויה להיות מוגשת אחרי גמר ליגת האלופות הקרוב שיתקיים באיסטנבול בסוף החודש.

עוד נטען כי נשיא ריאל מדריד ואחד מיוזמי הסופר ליג, פלורנטינו פרס, מעוניין בדיאלוג בין הצדדים. ואם הסנקציות אכן יוטלו, במועדון יבחנו את ההליכים המשפטיים לערעור על ההחלטה.

אמש, אופ"א הודיעה כי הגיעה להסדר פשרה עם 9 מ-12 המועדונים שהחליטו להקים את הסופר ליג. במסגרת ההסכם הם יוותרו על 5 אחוזים מהרווח שלהם למשך עונה אחת. מדובר בשש הקבוצות האנגליות (מנצ'סטר סיטי, מנצ'סטר יונייטד, ליברפול, ארסנל, טוטנהאם וצ'לסי), האיטלקיות מילאן ואינטר, וכן אתלטיקו מדריד.

בנוסף, תשע הקבוצות ישלמו יחדיו 15 מיליון יורו כ-"מחווה של רצון טוב" לילדים ונוער. המועדונים גם הסכימו להיקנס ב-100 מיליון יורו, אם ינסו לשחק שוב בתחרות שכזאת, או 50 מיליון יורו במקרה של הפרה של התחייבויות אחרות עם אופ"א. 

נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין אמר: "הקבוצות הבינו את הטעות במהירות ופעלו להפגין את המחויבות העתידית שלהן לכדורגל האירופי. אותו דבר לא יכול להיאמר על הקבוצות שנשארו מעורבות במה שנקרא 'סופרליג', ואופ"א תתמודד איתן כתוצאה מכך".