הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הניצחון הבלתי ייאמן של ריבר בליברטדורס

עם 11 שחקני סגל וקשר שעומד בשער, האדומים ניצחו 1:2

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.21 - 06:56
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

מאז פרצה הקורונה לחיינו, קבוצות רבות השתמשו בה בתור תירוץ - ולחלקן אף היה על מה להתבסס: בכל זאת, הנגיף הקטלני שהפך את העולם (ועדיין איתנו) פגע ביכולות הפיזיות של שחקנים, הוציא אותם לשבועות של בידודים ואפילו סגר את הספורט כולו לכמה חודשים טובים בשנה שעברה. אבל יש מי שמצליח לנצח, למרות הכל: הלילה (בין רביעי לחמישי) זו היתה ריבר פלייט, שהצליחה לעשות את הבלתי ייאמן ולהשיג את אחד הנצחונות המרשימים שנראו בעידן הקורונה.

הנה תנאי הפתיחה שאיתם עלה מרסלו גז'ארדו למשחק מול סנטה פה מקולומביה, במסגרת גביע הליברטדורס: יותר מעשרים שחקנים חלו בקורונה, ונעדרו. רק אחד עשר שחקני סגל נרשמו למשחק, ולקבוצה לא היה אף שוער פעיל  - מה שאומר שאנצו פרס, קשר נבחרת ארגנטינה, נאלץ לעמוד בין הקורות. ואם זה לא מספיק, פרס נאלץ לשחק כשהוא סובל ממתיחה בשריר - ואף על פי כן, ולמרות הכל, ריבר הצליחה לנצח 1:2 ולעלות לפסגת בית ד', על חשבונה של פלומיננזה.

המארחת נהנתה מפתיחה נהדרת, תחילה עם שער של הבלם פבריצו אנג'ילרי בדקה ה-3, ואחרי שלוש דקות הכפילה את יתרונה משער של חוליאן אלבארז בן ה-21 (שער שני ברציפות, אחרי שכבש גם בהפסד בסופר קלאסיקו לבוקה ג'וניורס). הקולומביאנים השתמשו בכל חמשת החילופים שלהם, אבל הצליחו לכבוש רק פעם אחת מרגליו של קלווין אוסוריו בדקה ה-73. פרס, הקשר שהפך לשוער, אמנם לא סיפק הצלות רבות - אבל ידע היטב לשמור על הכדור, ובעיקר למשוך את הזמן. ריבר יצאה עם אחד הנצחונות המרשימים, והגדולים, בתולדותיה.