דיווח: אינפנטינו ידע ותמך בהקמת הסופר ליג

הניו יורק טיימס: נשיא פיפ"א היה מעורב בדיונים על המיזם מספר חודשים ונכנע ללחץ של אופ"א

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.21 - 17:23
תחילת כתבה

הסופר ליג אומנם כבר לא תצא לפועל, אבל הריקושטים מהיוזמה שאיימה לטלטל את הכדורגל האירופי ממשיכים להגיע. הניו יורק טיימס חשף היום (חמישי) כי נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו והגוף שהוא עומד בראשו ידעו כבר חודשים רבים על הקמת הסופרליג ואף ניהלו עם היוזמים מגעים ישירים במטרה לתמוך בליגה החדשה.

לפי התחקיר של העיתון, אינפנטינו היה מעורב בכל התהליך מתחילתו, אך בעקבות לחץ גדול עליו מצד אופ"א, נאלץ להוציא הודעת גינוי לעניין. לפי המסמכים שבידי העיתון שם הקוד של פיפ"א והעומד בראשונה הוא "W01" והוא נמצא כחלק מצוות היועצים והמקימים של הגוף החדש.

עוד עולה מהדיווח כי מארגני הסופר ליג, בראשם יובנטוס, ריאל מדריד וברצלונה, התכוונו להשתתף בגביע העולם למועדונים המורחב, אותו יזם אינפנטינו, במטרה להגיע להסדר פשרה עם פיפ"א ולהתחק מעונשים אפשריים בזירה הבינלאומית, בעקבות הקמת המיזם החדש.

הניו יורק טיימס דיווח כי מארגני הסופר ליג היו בהלם מוחלט לשמוע את הודעת הגינוי של פיפ"א בקשר להקמת המפעל החדש וטענו כי הלחץ הגדול שהפעיל אלכסנדר צ'פרין, נשיא אופ"א, על אינפנטינו גרם לפיפ"א לאחד כוחות עם אופ"א ולסכל כל ניסיון של הקמת ליגה חדשה.