לכבוד הפרישה: מיטב הסיפורים של בנדטנר

הרגלי העישון של פירלו ובופון, וגם ה"סוד" המקצועי מארסנל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.21 - 14:30
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

המסע של ניקלאס בנדטנר בעולם הכדורגל הגיע היום לסיומו באופן רשמי, כאשר שחקן ארסנל ויובנטוס לשעבר הודיע על פרישה בגיל 33.

אמנם, החלוץ הדני שיחק ברמות הגבוהות, בין היתר בפרמייר ליג, בבונדסליגה, בסרייה א' ואף כבש 30 שערים ב-81 הופעות בנבחרת הלאומית, אך חובבי הענף זוכרים אותו בעיקר מסיבות אחרות לגמרי. לא פעם בנדטנר נקשר לשערוריות שונות ומשונות ולכבוד תליית נעליו החלטנו לקבץ עבורכם את המיטב.

נתחיל עם סיפור 'שגרתי' של בנדטנר מקיץ 2011. השעון הראה 3:00 ובנדטנר הגיע לקזינו האהוב עליו בלונדון. "הייתי שיכור מדי על מנת לשבת על השולחן, אבל לרולטה חוקים משלה. אדום, שחור, אדום, שחור. כמה קשה זה כבר יכול להיות?", נזכר הדני. "הפסדתי 400 אלף ליש"ט ב-90 דקות. לא היה לי כסף, חשבון הבנק שלי היה באוברדראפט ואם המזל שלי לא היה משתנה, הייתי פושט רגל. אז הלכתי לשירותים, שטפתי את הפנים שלי, מצאתי את הבנקאי ופדיתי עוד 50 אלף ליש"ט בצ'יפים".

בין היתר, בנדטנר סיפר באוטוביוגרפיה שלו על התקופה בארסנל. הוא טען שבתקופה שלו בממלכה, רוב השחקנים הלכו לנערות ליווי, אפילו בלילה שלפני משחק גורלי. לטענתו שחקנים מקצוענים, גם הגדולים ביותר, העדיפו לשלם על סקס מאשר לשכב עם אחת שרק מחפשת כסף. "אתם בטח תוהים איך פרוצות זה דבר כל כך נפוץ בכדורגל המקצועני. מאד פשוט. זה הרבה פחות 'מסוכן' מאשר לבגוד עם מישהי ולנהל רומן".

בנדטנר חשף סיפור נוסף באוטוביוגרפיה ובו נסחט על ידי האקסית שלו. "אחת האקסיות שלי הגיעה אליי יום אחד בטענה שהכנסתי אותה להריון, ואמרה אם אני רוצה שהיא תעשה משהו לגבי זה, אז יש מחיר. ומה זה אומר? שאלתי. שאתה צריך לשלם על הגדלת חזה עבורי, אני רוצה לשפץ את החזה, היא אמרה לי. בסופו של דבר מצאתי את עצמי משלם על הביקור שלה אצל המנתח הפלסטי", סיפר הדני.

בנוסף, שיתף בנדטנר כי באחד הלילות, בו בחורה ישנה אצלו, היא חיטטה לו בטלפון וגילתה ככל הנראה שהוא מתרועע עם כמה נשים במקביל. בבוקר שלמחרת גילה כי זרקה לו לבנה על שמשת הפורש היוקרתית שלו וניפצה אותה.

בשנה שעברה בנדטנר סיפר על שערוריה מימיו ביובנטוס. "היה זה היום הראשון שלי ביובנטוס כשלפתע תפסתי 10-12 שחקנים שותים קפה ומעשנים יחד בשירותים", החלוץ נזכר, "זה היה מחזה מדהים וזה גרם לי להרגיש שאני הולך להנות בקבוצה". כשהדני הענק נשאל לגבי אגדות כמו אנדראה פירלו וג'אנלואיג'י בופון שהיו שם הוא ענה כי אי אפשר לבקר אותם. "מה אפשר להגיד לשחקנים כמוהם? הם הפגינו מקצוענות לאורך כל הקריירה שלהם, הם מאוד הפתיעו אותי".

"מכיוון שהפגנו רמה גבוהה וכל כך הרבה מחויבות על המגרש אף אחד לא חשד בנו", סיפר בנדטנר ונזכר בכוכב סורר נוסף, "זה מצחיק שבאנגליה גילו כי מריו באלוטלי עישן בשירותים והדבר עורר סערה גדולה. בכל מועדון ששיחקתי בו בעבר שחקנים עישנו, והדבר היה נורמאלי במיוחד באיטליה".

בנדטנר גם חשף צד אחר כשתיאר בספרו כיצד חווה התעללות מינית על ידי אחד מחבריו כשהיה בן 16, בערב השנה החדשה. חלוץ העבר סיפר כי החבר, אותו כינה בשם בדוי 'סילאס', הציע לו אבקה לבנה וטען שאינה קוקאין, אלא קפאין מרוסק. לאחר שסירב, בנדטנר נרדם, ועל פי תיאורו לכשהתעורר, מצא את חברו נוגע באיבר מינו בצורה אינטימית. "זה היה מוגזם", כתב החלוץ. "הוא ידע שאני סטרייט, ועדיין, מצאתי את עצמי ער בזמן שהוא משחק עם האיבר המין שלי. צרחתי עליו כמו מטורף, ועזבתי במהירות. באותו הרגע הקשר שלי אתו נגמר".

הדני הוסיף כי בהמשך ניסה לדבר עם 'סילאס', במטרה להתגבר על משקעי העבר. "אני רוצה לעזור לו, הוא חי בהכחשה", הסביר. "הוא נשאר בארון כל השנים והחיים שלו מלאים בשקרים וזיופים".