הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחוזות אחרים: הדרך של הישראליות באירופה

התאריכים, הדירוג והיריבות האפשריות. אחרי שנקבעו סופית הנציגות של ישראל במפעל החדש של אופ"א (מכבי ת"א, הפועל ב"ש ומ.ס. אשדוד), הקונפרנס ליג, הנה מה שמחכה להן. הפירוט בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.06.21 - 19:30

הניצחון של מכבי תל אביב על הפועל תל אביב בגמר הגביע השלים סופית את תמונת הנציגות הישראליות באירופה בעונה הבאה. אמנם גם ניצחון של הפועל ת"א ככל הנראה לא היה משנה את התמונה, שכן לא אושר לאדומים לשחק באירופה, אך אי אפשר לדעת מה היה קורה במקרה של ערעור.

אבל לענייננו, מכבי חיפה תתחיל בסיבוב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות ואילו מכבי ת"א, מ.ס. אשדוד והפועל ב"ש בסיבוב המוקדמות השני של המפעל החדש של אופ"א - הקונפרנס ליג. לגבי הדרך של הירוקים במפעל הבכיר של אירופה כבר פירטנו אחרי הזכייה באליפות, ועכשיו ניכנס לפרטים של המפעל השלישי והחדש.

הגרלת סיבוב המוקדמות השני, בו משתתפות שלוש הנציגות הישראליות תתקיים ב-15 או ב-16 ביוני, כלומר עוד שבוע וחצי בלבד. כמו שני המפעלים האחרים, ליגת האלופות והליגה האירופית, הקונפרנס ליג תכלול שלושה סיבובי מוקדמות ושלב פלייאוף. בין הקבוצות הבכירות שישתתפו במפעל (לא כולל אלה שיודחו ויירדו אליו) נמצאות טוטנהאם, רומא, אנדרלכט, פיינורד ובאזל. המשחק הראשון בשלב המוקדמות שני בקונפרנס ליג ייערך ב-22 ביולי ואילו הגומלין ב-29 באותו חודש.

אל סיבוב המוקדמות השני יגיעו 90 קבוצות, 45 מדורגות ו-45 לא מדורגות. מכבי ת"א והפועל ב"ש יהיו בין המדורגות בעקבות ההישגים שלהם באירופה בשנים האחרונות ויקבלו יריבה נוחה יותר (בין האפשרויות: סנטה קולומה, אוייפשט ואריס סלוניקי) ואילו אשדוד לא תהיה מדורגת (יריבות אפשריות: פיינורד, א.א.ק אתונה, סטיאווה בוקרשט ובאזל).

בעקבות הישגיה באירופה בשנים האחרונות, אם מכבי ת"א תעבור את סיבוב המוקדמות השני, היא תהיה מדורגת בכל הסיבובים וגם בשלב הבתים היא תהיה בדרג השני או השלישי. הפועל ב"ש, לעומת זאת, תהיה מדורגת גם בסיבוב המוקדמות השלישי, זקוקה להדחה של מדורגות בסיבובים קודמים כדי לקבל יריבה נוחה יותר גם בפלייאוף.