התפאורה מוכנה: כמה קהל יהיה ביורו 2020?

מסביליה ועד בודפשט. זה מה שצפוי לאוהדים בקיץ הקרוב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.06.21 - 20:45

תגיות: יורו 2020

תחילת כתבה

יממה לפני פתיחת משחקי יורו 2020 החלטנו לעשות עבורכם סדר בנוגע לקהל שייקח חלק באירוע הגדול של הקיץ. כזכור, בעקבות הקורונה גם בוצעו שינויים בנוגע לערים המארחות;  סביליה החליפה את בילבאו ואילו סנט פטרסבורג לקחה על עצמה עוד משחקים במקום דבלין בשלב הבתים. וומבלי זכתה במשחק נוסף בשמינית הגמר וכך זה יראה. יש לציין כי בכל המגרשים יהיו קהל, כפי שהבטיחה אופ"א.

בודפשט היא העיר היחידה שתאפשר כניסה של 100 אחוז תפוסה, כלומר 67 אלף אוהדים. באקו וסנט פטרסבורג טוענות כי יאכלסו 50 אחוז תפוסה (בין 32 ל-34 אלף איש), כאשר בחצאי הגמר והגמר בלונדון ייתכן כי המספרים יהיו בין 50 ל-66 אחוזי תפוסה (45-60 אלף), אך בשלב הבתים רק 25 אחוז (22.5 אלף). בשאר הערים (קופנהגן, גלזגו, מינכן, אמסטרדם, רומא, סביליה ובוקרשט) בין 20 ל-30 אחוזי תפוסה. כך זה יראה:

יש לציין כי תשע ערים תארחנה ארבעה משחקים (שלושה בבתים ועוד משחק בשמינית או ברבע גמר הטורניר), למעט שתיים. לונדון תארח לא פחות משמונה משחקים (שלושה בבתים, 2 בשמינית, 2 חצאי גמר ומשחק הגמר ב-11 ביולי), ואילו סנט פטרסבורג תארח שבעה (שישה בשלב הבתים ועוד אחד ברבע הגמר).

בית 1: איטליה, טורקיה, ווילס ושוויץ ישחקו ברומא ובאקו.
בית 2: רוסיה, דנמרק, בלגיה ופינלנד ישחקו בסנט פטרסבורג וקופנהגן.
בית 3: הולנד, אוסטריה, אוקראינה וצפון מקדוניה ישחקו באמסטרדם ובוקרשט.
בית 4: אנגליה, סקוטלנד, קרואטיה וצ'כיה ישחקו בלונדון וגלזגו.
בית 5: ספרד, פולין, שבדיה וסלובקיה ישחקו בסביליה וסנט פטרסבורג.
בית 6: גרמניה, צרפת, פורטוגל והונגריה ישחקו במינכן ובודפשט.

משחקי שמינית הגמר יתקיימו בלונדון (שני משחקים), קופנהגן, אמסטרדם, בוקרשט, בודפשט, סביליה וגלזגו. משחקי רבע הגמר ברומא, מינכן, סנט פטרסבורג ובאקו. חצאי גמר בלונדון והגמר גם כן בלונדון.