הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הייתי קורא כתבות וחושב לעצמי 'מה אני עושה בישראל'"

התקריות הרבות, הרגשות שמשתלטים עליו, השינוי שחווה בפולין והקשר החזק לב"ש. ז'וסוואה הפתיע בראיון לתקשורת הפולנית: "חשבתי שאפרוש בישראל". החיים החדשים של שחקן לגיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.21 - 09:21
תחילת כתבה

הוא נקלע לא פעם לעימותים כאלה ואחרים, וזה גם מה שסלל את הדרך שלו החוצה מהפועל ב"ש, אבל האם ז'וסוואה למד את הקלח בתקופתו הקצרה בפולין? ובכן, על פי ראיון ששחקן לגיה ורשה העניק לתקשורת המקומית - ייתכן מאוד שכן.

"פעם האשימו אותי בהתנהגות בלתי הולמת כלפי מישהו, ולא ממש היה אכפת לי כי זה לא העיד על איזה סוג בן אדם אני, אלא על משהו שעשיתי בזמן משחק", סיפר אקס ב"ש. "אז אמרתי שאם הייתי רוצה להיות נחמד בעבודה שלי, הייתי הולך למכור גלידות. כולם יודעים שאני אוהב להתבדח, אני צוחק הרבה ומתייחס יפה למי שמתייחס אלי יפה. על המגרש - לא משנה אם במשחק או באימון - אני מכבה את זה ומתמקד בעבודה שלי".

"אחרי המשחק אני חוזר לחיים", המשיך ז'וסוואה. "שם, כמו לכל בן אדם אחר, יש לי רגשות, אהדה ועקרונות שמנחים אותי. אני יכול להיות חבר של כולם, יש אנשים שאני סומך עליהם וקל לי להיפתח ולספר להם הכל. התקשורת הישראלית אהבה מאוד לדעת מה קורה בתוך ב"ש, אני מבין שרק רצו לעשות את עבודתם. שחקנים שיתפו את המידע, ואלה ששתקו כעסו. זה התחיל בכתבה אחת, והלך והדרדר".

"באופן מוזר, אני עדיין בקשר עם אנשים מהקבוצה, הם הכירו אותי כבן אדם", הוסיף שחקן לגיה. "הם בירכו כשחתמתי בלגיה ורשה, אמרו שיתגעגעו אלי, אתה לא אומר דברים כאלה למישהו שאתה לא רוצה איתו קשר. התקריות היו הבעיות הכי גדולות שלי בתקופה בישראל, וגם במועדונים הקודמים. אם תגידו לי משהו שאני לא אוהב, אגיב מיד. בישראל לאנשים מסוימים יש בעיה עם זה, כשמדברים על מישהו זה מגניב, אבל אם מדברים עליהם זה לא".

"אלה שמכירים אותי יודעים שהדרך שאני תופס את העולם שונה מעט מאחרים. בניתי חומות כאלה כדי שאף אחד לא יוכל לתקוף אותי, כי לפני כן הייתי תוקף חזרה. למה? אני רגיש. לעיתים קרובות הרגשות משתלטים עלי, אני עושה דברים בלי לחשוב. אחר כך, כשאני חושב על ההתנהגות שלי, אני אומר לעצמי 'בשביל מה זה טוב, אני לא כזה'".

ז'וסוואה סיכם: "בפולין אני לא קורא את התקשורת, טעיתי כשעשיתי זאת בישראל. קראתי את הכתבות, ישבתי לבד בבית ותהיתי מה אני בכלל עושה במדינה הזאת. הרי זו לא המדינה שלי, אני לא משחק במועדון שאני אוהד מאז שהייתי ילד. ככדורגלן, אתה לא יכול להגיב לכל דבר - אז אתה קורא בלי יכולת לעשות כלום. זו הייתה בעיה עבורי, אני עדיין עובד על זה. לפעמים צריך לחרוק שיניים ולא להסתבך".

"הצגתי את הצדדים הפחות טובים של ישראל, אבל היו גם דברים טובים. בשלב מסוים, אמרתי למשפחה שלי שאני מתכוון לפרוש בישראל", הוא סיפר, "זו מדינה חמה, קיבלתי הרבה אהבה וממש נהניתי כאן".