הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נחשף: רשימת ההצבעות המלאה של כדור הזהב

הנציג הישראלי, הקרב בין מסי ללבנדובסקי ומה עם רונאלדו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.12.21 - 06:53

כמעט שבוע עבר מאז התואר היוקרתי מכולם, שחקן השנה בעולם ב-2021, חולק - והרוחות סביב זכייתו של ליאו מסי עדיין סוערות. הבוקר (שבת), פורסמו ההצבעות של כל העיתונאים מרחבי העולם שלקחו חלק בהצבעה וסיפקו לא מעט הפתעות.

נתחיל, איך לא, מההצבעה הישראלית. נדב יעקבי, פרשן ערוץ הספורט, היה נציג הקהל הישראלי והוא בחר ברוברט לבנדובסקי ראשון, ליאו מסי שני, ז'ורז'יניו שלישי, סימון קר רביעי וכרים בנזמה חמישי.

יעקבי השתתף יחד עם עוד 170 מצביעים - לעומת 176 ב-2019 ו-180 ב-2018 - וחילק סך של 2720 נקודות. מתוך כל אלה, רק שניים הצביעו בדיוק בסדר שנבחר בסופו של דבר. מסי נבחר 59 פעמים במקום הראשון, לבנדובסקי נבחר 47 פעמים בפסגה, בנזמה רק 10 פעמים וקאנטה 5 פעמים.

קיליאן אמבפה, לעומת זאת, לא יאהב לגלות שנבחר רק פעם אחת כשחקן הטוב בעולם על ידי אוזבקיסטן. כריסטיאנו רונאלדו, שלראשונה מאז 2010 לא היה בין שלושת הראשונים, נבחר 6 פעמים במקום הראשון בדרך למקום השישי (178 נקודות) - כמו גם מוחמד סלאח, שהגיע למקום השביעי עם 121 נקודות ופרח בעיקר במדינות ערב.

באשר לקרב הראש בראש בין מסי ללבנדובסקי, התבשרנו שארגנטינה, ארץ מולדתו של הפרעוש, הצביעה לו ראשון ובחרה שלא לשים את לבנדובסקי בחמישייה כדי לתת למסי יתרון קל. פולין, בניגוד אליה, לא יכלה שלא לשים את מסי בחמישייה והעניקה לו את המקום השלישי - שני מקומות אחרי החלוץ הפולני.

הרשימה המלאה >>