הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדיר: ההתאחדות האיראנית רכשה ציוד ישראלי

בצרפת דווח על עסקה מפתיעה. שר הספורט האיראני: "מחכים למסמך הרשמי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.01.22 - 13:02
עסקה מפתיעה (GETTY)
עסקה מפתיעה (GETTY)
תחילת כתבה

האם אנחנו נמצאים על סף שיתוף פעולה פורץ דרך כמוהו לא נראה כבר שנים רבות, לפחות בצורה פומבית? לפי דיווח באיראן עצמה, בהחלט יתכן. לפי הנאמר, התאחדות הכדורגל האיראנית בדרך לשיתוף פעולה מול חברה ישראלית, בסיומו יגיעו לאיראן ציוד ספורט כחול-לבן.

"למרות העוינות הידוע בין טהרן לתל אביב והאיומים לפיצוץ בין שני הצדדים, לעתים המדינות מגיעות להסכמים שכאלה עבור האינטרסים המשותפים שלהן", נכתב בהקשר לדיווח בעיתון הצרפתי "Les Rapports Quotidiens". העיתון האיראני שחשף את העסקה הוא "ווארש", שם דווח על העסקים בין שני הצדדים, זאת בעקבות מידע שהודלף להם בנוגע ליחסי הגומלין. באיראן הוסיפו שתחום העיסוק של החברה הישראלית הוא אמצעים טכנולוגיים לשימוש בספורט, וכי מיקום החברה נמצא בכלל בהונג קונג.

לפי הנאמר, החברה הישראלית מכרה את מוצריה שמשמשים כיום באצטדיון "אזאדי" - האצטדיון הגדול ביותר במדינה, שמכיל לא פחות מ-120 אלף צופים ובו מתרחשים בדרך כלל משחקי הנבחרת הלאומית.

הדיווח המרעיש עורר עניין רב באיראן, ובעקבות חשיפתו עיתונאים מקומיים שאלו את שר הספורט, חאמיד סג'אדי על העניין. השר תחילה דחה בתוקף את הדיווח, אך בסוף השתכנע ואמר: "עוד לא קיבלתי את המסמך בקשר לזה אבל זה נכון שאנחנו ממתינים לו".