הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסוף לקבוצות הבת? החוק החדש של פיפ"א

הארגון נלחם ב"אגירת השחקנים" ויוצא במהפכה. כל הפרטים כאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.22 - 14:08

תגיות: אופא

פיפ"א נלחמת בתופעת המוכרת של רכישת שחקנים צעירים והשאלתם לקבוצות אחרות. הגוף המנהל החליט על חוקים ורגולציות חדשות במסגרתן יוגבלו מספר ההשאלות שמועדון יכול לבצע בכל עונה, במה שבתקווה ישים סוף לתופעה שהפכה לשכיחה יותר ויותר בשנים האחרונות.

התקנות יכנסו בהדרגה החל מה-1 ביולי 2022, כשבעונת 22/23 המועדונים יוכלו להשאיל שמונה שחקנים בלבד, ב-23/24 שבעה והכל מעונת 24/25 יוכלו להשאיל שישה בלבד. עם זאת, סעיף חשוב במסמך הרשמי של פיפ"א נכתב ששחקני בני 21 ומטה יהיו מוחרגים מהתקנות האלו.

המשמעות של החוק החדש היא שמדובר בסוף לתופעה המוכרת של "קבוצות בת". לצורך העניין, במסגרת התקנות החדשות המצב הקיים בין מכבי תל אביב לבית"ר ת"א/בת ים לא בהכרח יתאפשר, ויהיה מעניין לראות את השפעות החוקים האלו. בפרמייר ליג מדובר בתופעה רווחת גם כן - לצ'לסי יש נכון לעכשיו לא פחות מ-11 מושאלים מעל גיל 21, בעוד לסיטי 9 ש"משתבחים" בקבוצות אחרות. 

"המטרה היא לפתח שחקנים צעירים, לקדם תחרותיות ולמנוע את צבירת השחקנים", נאמר על ידי פיפ"א. "התקנות מוכנות להיכנס לתוקף ויפורסמו בצורה רשמית בכינוס פיפ"א הבא בחודש יולי. מדובר בצעד חשוב שהיה אמור לצאת לפועל כבר ב-2020, אך זה נדחה בעקבות התפרצות הקורונה".